Peeling na tvár: Ako vybrať ten správny?

peeling
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pomôže vám odstrániť odumreté bunky, ktoré už na pokožke nemajú čo robiť. Poznáme však viacero druhov. Viete, ako vybrať ten správny peeling, aby bol jeho účinok čo najlepší? Poradíme vám…

Pokiaľ by ste peeling vynechali z vašej pravidelnej starostlivosti, vznikala by vám hrubšia zrohovatená vrstva na povrchu pleti. Tieto odumreté bunky by bránili prenikaniu výživných látok do pokožky. Potom si môžete na tvár nanášať akékoľvek kvalitné masky, séra alebo krémy, no ich účinok by bol minimálny. Práve peeling sa postará o drobné šupinky, sivý odtieň alebo vyrážky či upchaté póry.

„Vybrúste“ sa do krásy!

Poznáme niekoľko druhov peelingov. Jeho výber závisí od typu pleti a výsledku, ktorý od neho očakávate.

Chemický 

Chemický peeling sa využíva na odstránenie najpovrchovajtejších častí pokožky a pôsobí len na kožnom povrchu. Mleté zrnká tak mechanicky obrusujú kožu. Je založený na aplikovaní zmesi alfa-hydroxidových kyselín, ktoré sa bežne pridávajú do pleťovej vody alebo opaľovacích krémov. Po vyčistení pletí týmto peelngom je porebné ju poriadne hydratovať.

Enzymatický

Enzymatický peeling je určený pre citlivú pokožku a patrí k najjemnejším metódam exfoliácie. Pomocou sile enzýmov odstraňuje odumreté bunky z povrchu pokožky. Nanáša sa na pleť prostredníctvom masáže a nechá sa pôsobiť ako pleťová maska. Stačí ho len opláchnuť vodou.

Naše tipy:

Peeling Oxigenant Depollant

Peelingová maska ​​s trojitým okysličujúcim účinkom detoxikuje a vašej pleti ponúkne dúšok čerstvého vzduchu. Ružový gél sa na vzduchu premení na bielou praskajúcu penu, ktorá odstraňuje nečistoty.

Gommage Douceur Framboise

Tento rozpustný peeling so skutočnými malinovými zrniečkami jemne odstraňuje odumreté bunky. Textúra želé sa v priebehu aplikácie mení pod dotykmi prstov na zázračný olej, ktorý bez dráždenia zachytí všetky nečistoty z pokožky. Po opláchnutí vodou sa zmení na mlieko, ktoré zanechá pokožku hladkú, žiarivú a v príjemnom rozpoložení.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNajnovšie trendy z oblasti módy: Toto radšej vynechajte!
Ďalší článokNajväčšie módne prešľapy tejto doby: Toto zo svojho šatníka vyhoďte!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.