Niekoľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre vonkajšie tienenie

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pracujete na svojom novom dome a ste zrovna vo fáze, kedy sa musíte rozhodnúť, ktorý typ tienenia zvoliť? Alebo máte klasické vnútorné žalúzie alebo rolety a hľadáte lepší spôsob tienenia a zároveň chcete dodať svojmu domu nový vzhľad? Tieňte teda z vonkajšej strany.

Vonkajšie rolety sú overená klasika

Ak chcete pre svoj dom vonkajšie tienenie, na výber máte taktiež medzi roletami a žalúziami. Okrem toho však takýto druh tienenia skrýva niekoľko výhod oproti tomu vnútornému.

Poďme najskôr k rokmi obľúbeným vonkajším roletám. Takéto tienenie je funkčné a pritom jednoduché. Pýtate sa, či sa hodia k vášmu domu? Môžete si vybrať z veľkého množstva farieb a dizajnov, takže určite áno. Zvyčajne majú takéto rolety hliníkové, či plastové lamely, prípadne screenové látky, ktoré sa navíjajú do kazety.

Okrem ich primárnej funkcie, ktorou je tienenie, však slúžia aj ako pancier, ktorý ochráni váš dom pred prípadnými zlodejmi. A keď sú zatiahnuté, výrazným spôsobom znižujú hlučnosť, čo sa hodí ak sa váš dom nachádza blízko rušnej cesty.

So žalúziami získate schopnosť plynulej regulácie svetla

Kvalitné vonkajšie žalúzie majú oproti roletám výhodu, že dokážu plynulo regulovať svetlo dômyselným systémom naklápania lamiel. Samozrejmosťou je, že môžete okno aj úplne zatemniť. Aj pri vonkajších žalúziách sa nemusíte báť, žeby ste po dizajnovej stránke nenašla tie pravé, zo širokej ponuky farieb a tvarov a veľkostí lamiel si určite vyberiete.

Rovnako ako vonkajšie rolety aj žalúzie účinne prispievajú k príjemnej klíme vo vašom interiéri. Nielen tým, že počas letných horúčav zatienite slnko, ktoré by ešte viac vyhrialo vašu domácnosť ale aj tým, že odrážajú slnečné lúče už vonku a tie tým pádom vôbec nepreniknú dnu. Ten rozdiel oproti vnútorným žalúziám pocítite akonáhle začnú prvé letné horúčavy.

Zdroj obrázka:

Autor: Palatinate Stock / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokNiekoľko rád ako mať modernú kuchyňu a obývačku
Ďalší článokAko mať vlastnú s.r.o. rýchlo a bez zbytočných starostí?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.