Nečakajte na Ježiška a buďte krásna aj pri sporáku

nečakajte na Ježiška, krásna
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Do Vianoc síce ešte nejaký ten čas ostáva, ale väčšina žien už vyťahuje staré recepty na cukrovinky a hľadá nové. Spisuje zoznamy zásob a ozdôb, ktoré je potrebné dokúpiť a pomaly sa začína rozhliadať po obchodoch a vianočných darčekoch. Lenže potom príde prvé pečenie koláčov, tešenie opadne a prevažuje stres. Tento rok to tak nebude!

Nové šaty potešia

Začnite starým dobrým pravidlom. Skôr ako začnete obdarovávať a starať sa o ostatných, obdarujte sa a postarajte sa najskôr sama o seba. Preto skôr ako vyrazíte na vianočné nákupy zháňať darčeky pre deti, partnera a rodinu, urobte radosť sama sebe. A keďže pri štedrovečernej večeri musíte vyzerať úchvatne a zrovna začína plesová sezóna, vyberte si nejaké úžasné večerné šaty, v ktorých si Vianoce náramne užijete.

Nová elegantná zástera

Kto hovorí, že pri pečení koláčov a varení štedrovečernej večere musíte vyzerať ako strašiak do kapusty? Ak budete vyzerať dobre, budete sa aj lepšie cítiť. Vezmite si na seba niečo, v čom sa cítite príjemne, pohodlne a pekne. A nezabúdajte na drobný detail, na zásteru na varenie. Môžete si zaobstarať šialene farebný, alebo prudko elegantný kúsok. Zástera je skvelý vynález, nezašpiníte sa, a zároveň vás poriadne rozžiari.

Zájdite si na manikúru

Zádery, polámané a vysušené nechty trápia na Vianoce každú druhú ženu. Niet divu. Varenie, práca s cestom, s jedlom a neustále umývanie rúk má bohužiaľ na naše nechty a pokožku rúk neblahý vplyv. Zabudnite na otrhané nechty a zájdite si na manikúru.  Nechajte si spevniť nechty  gélom, prípadne gél-lakom, ktorý nevyžaduje brúsenie prírodného nechtu, perfektne drží dva týždne a neolupuje sa. Aj keď budete robiť náročné domáce práce. Nezabudnite si tiež ruky vždy po varení a upratovaní natrieť kvalitným hydratačným krémom, nech máte na Štedrý deň ruky ako zo zamatu!

Pleťová maska proti stresu

Predvianočný stres má tendenciu podpisovať sa na tvári v podobe kruhov pod očami, rozptýlenej a zašednutej farby pokožky. Kúpte si antistresovú pleťovú masku, ktorú si aplikujte po celý advent, vždy raz týždenne. Skvelou voľbou sú napríklad masky s kaviárom, ktoré zanechajú pokožku hebkú a žiarivú.

Uľahčite unaveným nohám

Zakaždým, keď sa vrátite z dlhých nákupov alebo dokončíte denný maratón pri sporáku, doprajte blahodárny kúpeľ svojim nôžkam. Stačí vám k tomu horúca voda, soľ do kúpeľa, citrónové plátky a esenciálny olej.

Stačí si len vyhradiť chvíľku sama pre seba a predvianočný stres vás nedostihne.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokManželská zmluva: Čo urobíte pre záchranu manželstva?
Ďalší článokFit perník: Zdravé vianočné pečenie
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.