Môžu sa deti slniť? Od akého veku je vhodný pobyt na slnku?

Môžu sa deti slniť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy sa neviete nabažiť slnečných lúčov, ktoré konečne začali vládnuť po dlhej zime? Potom by ste ale mali myslieť aj na primeranú ochranu pred slnkom. Môžu sa deti slniť? Pokiaľ trávia čas na vzduchu aj vaše ratolesti, nezabudnite na ochranu ich jemnej pokožky. Keďže je detská koža ešte tenká a citlivá, mali by ste ju chrániť o to viac.

S ochranou pokožky vášho drobca by ste mali začať už od narodenia. Jeho kolagénové a elastické vlákna sú jemnejšie. Do jedného roka preto nie je vhodné ho pretŕčať na priamom slnečnom žiarení. Odborníci už vôbec neodporúčajú pobyt v exotike deťom do dvoch rokov. Ich telo obsahuje viac ako osemdesiat percent vody, a preto je náchylnejšie na pľuzgiere či opuchy. Tak malé deti by mali tráviť čas v tieni medzi 11:00 až 15:00 hodinou.

Opaľovací krém iba k vode?

Vedeli ste, že pokožku treba chrániť už od marca? Už v minulom článku sme spomínali, že práve na jarné lúče reagujeme intenzívnejšie. Podľa odborníkov naberáme na jar pigment rýchlejšie, keďže sme po zime bledí a bez pigmentácie. Práve preto treba byť opatrní a pokožku vystavovať slnku primerane a postupne, pretože nadmerné slnenie môže byť pre ňu nebezpečnejšie ako v lete.

A čo sa týka detí – mali by sme byť dôslednejší ešte viac! Len obyčajná prechádza počas slnečného dňa môže na jemnej detskej pokožke zanechať stopy. Spálené červené líčka vášmu dieťatku spôsobia „poznačenie“ aj do budúcnosti. Keďže si koža všetko pamätá, nezabudne ani na jediné spálenie v detskom veku. Za tie najrizikovejšie sa považujú spálenia do pätnástich rokov. V neskoršom veku si „vďaka“ slnku môžeme privodiť vrásky, pigmentové škvrny a v horšom prípade rakovinu kože.

Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 30

Toto prírodné opaľovacie mlieko, vyrobené z jednoduchých a bezpečných prísad je určené pre tú najjemnejšiu detskú pokožku. Nájdete v ňom rastlinné maslo, ktoré je bohaté na vitamíny, polyfenoly a antioxidanty. Zvlhčuje a vyživuje pokožku, chráni ju pred vyschnutím. Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 30 od WoodenSpoon je vodeodolné a neobsahuje žiadne alergény, dráždivé zložky, ropné zložky ani iné sporné a potenciálne škodlivé látky.

Viac produktov na opaľovanie nájdete na www.bioruza.sk.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZvodné peniaze. Pikantná a vášnivá romanca
Ďalší článokFilmová chuťovka s hviezdnym obsadením.
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.