Milujete potápanie a šnorchlovanie? Vieme, ktorú dovolenkovú destináciu navštíviť

Scuba divers couple near beautiful coral reef surrounded with shoal of coral fish and three yellow butterfly fish

Ako trávite dovolenky pri mori? Sladkým ničnerobením na pláži alebo hľadáte aktívnejšie trávenie voľného času? Ak patríte skôr do druhej kategórie a obľubujete alebo vás aspoň láka potápanie, či šnorchlovanie, máme pre vás dobrý tip.

Z rybárskej dedinky centrum vodných športov a morských aktivít

Našim tipom je dovolenka v Egypte, konkrétne v Hurghade. Kedysi to bola len malá rybárska dedinka, ale dnes ide o 3. najväčšie mesto Egypta a najväčšie egyptské turistické centrum v oblasti Červeného mora.

Nájdete tu nádherné pláže z bieleho piesku, ktoré obmýva priezračne modré more a taktiež priam ikonické koralové útesy s množstvom exotických rýb. Práve preto je pre vás Hurghada skvelou destináciou obzvlášť, ak obľubujete spomínané potápanie a šnorchlovanie.

Potenciál v tomto smere je tu naplno využívaný. Čo sa týka západného pobrežia Červeného mora, Hurghada je centrom vodných športov a morských aktivít. Pocítite to aj pri prechádzkach po plážach, na ktorých nájdete mnohé centrá ponúkajúce kurzy potápania a šnorchlovania.

V Hurghade sa nudiť nebudete počas celého roka

Už sme spomenuli krásne koralové útesy, ktoré sa hemžia exotickými rybami a sú tak ideálne na podmorské skúmanie. Zažiť môžete aj dobrodružstvo v turistickej ponorke a ak vyhľadávate adrenalínové zážitky, rozhodne by ste mali skúsiť potápanie v ochrannej klietke so žralokmi. Ide o zážitok, na ktorý nezabudnete!

Spolu s ďalšími aktivitami, ktoré Hurghada ponúka nielen milovníkom podmorského života, nebudete mať problém vyplniť si každú minútu svojej dovolenky. A to aj v prípade, že na dovolenke skrátka „neobsedíte“.

A viete, čo je na tejto destinácii najlepšie? Dovolenku v Hurghade si môžete užiť celoročne. Ani v januári, či februári tu priemerná teplota vzduchu neklesá pod 22 °C a teplota vody pod 21 °C. Iste, pre niekoho to už je málo, ale ešte aj v novembri sú tu priemerné teploty mora 25 °C, čo je stále skvelá teplota aj na spomínané podmorské aktivity.

Zdroj obrázka:

Autor: Tunatura / Shutterstock.com

  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokS USG sa stretávajú najmä ženy. V tehotenstve aj na preventívkach
Ďalší článokKúpa vchodových dverí. Z akých materiálov máte na výber?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.