Milujete potápanie a šnorchlovanie? Vieme, ktorú dovolenkovú destináciu navštíviť

Scuba divers couple near beautiful coral reef surrounded with shoal of coral fish and three yellow butterfly fish
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ako trávite dovolenky pri mori? Sladkým ničnerobením na pláži alebo hľadáte aktívnejšie trávenie voľného času? Ak patríte skôr do druhej kategórie a obľubujete alebo vás aspoň láka potápanie, či šnorchlovanie, máme pre vás dobrý tip.

Z rybárskej dedinky centrum vodných športov a morských aktivít

Našim tipom je dovolenka v Egypte, konkrétne v Hurghade. Kedysi to bola len malá rybárska dedinka, ale dnes ide o 3. najväčšie mesto Egypta a najväčšie egyptské turistické centrum v oblasti Červeného mora.

Nájdete tu nádherné pláže z bieleho piesku, ktoré obmýva priezračne modré more a taktiež priam ikonické koralové útesy s množstvom exotických rýb. Práve preto je pre vás Hurghada skvelou destináciou obzvlášť, ak obľubujete spomínané potápanie a šnorchlovanie.

Potenciál v tomto smere je tu naplno využívaný. Čo sa týka západného pobrežia Červeného mora, Hurghada je centrom vodných športov a morských aktivít. Pocítite to aj pri prechádzkach po plážach, na ktorých nájdete mnohé centrá ponúkajúce kurzy potápania a šnorchlovania.

V Hurghade sa nudiť nebudete počas celého roka

Už sme spomenuli krásne koralové útesy, ktoré sa hemžia exotickými rybami a sú tak ideálne na podmorské skúmanie. Zažiť môžete aj dobrodružstvo v turistickej ponorke a ak vyhľadávate adrenalínové zážitky, rozhodne by ste mali skúsiť potápanie v ochrannej klietke so žralokmi. Ide o zážitok, na ktorý nezabudnete!

Spolu s ďalšími aktivitami, ktoré Hurghada ponúka nielen milovníkom podmorského života, nebudete mať problém vyplniť si každú minútu svojej dovolenky. A to aj v prípade, že na dovolenke skrátka „neobsedíte“.

A viete, čo je na tejto destinácii najlepšie? Dovolenku v Hurghade si môžete užiť celoročne. Ani v januári, či februári tu priemerná teplota vzduchu neklesá pod 22 °C a teplota vody pod 21 °C. Iste, pre niekoho to už je málo, ale ešte aj v novembri sú tu priemerné teploty mora 25 °C, čo je stále skvelá teplota aj na spomínané podmorské aktivity.

Zdroj obrázka:

Autor: Tunatura / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokS USG sa stretávajú najmä ženy. V tehotenstve aj na preventívkach
Ďalší článokKúpa vchodových dverí. Z akých materiálov máte na výber?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.