Milujete kávu? Aj jej prípravu? Tak takýto kávovar musíte mať

kávovar
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Máte rada kávu? Odpoveď bude zrejme áno, veď ako inak by sa stala najobľúbenejším nápojom na svete. Ako ste však na tom s jej prípravou? Záleží vám na tom, aby ste s prípravou lahodnej kávy mala čo najmenej starostí alebo rovnako ako jej chuť si vychutnávate aj samotný proces prípravy?

Výber správneho kávovaru závisí aj od toho, koľko času chcete jej príprave venovať

Odpoveď na otázku ohľadom prípravy kávy je veľmi dôležitá hlavne ak sa chystáte kupovať si nový kávovar. V prípade, že vám pri káve ide čisto len o pitie a vychutnávanie si rôznych chutí výberových káv alebo ste skrátka žena, ktorá naplno využíva každú minútu dňa a nechce mať s ničím viac „starostí“ ako je potrebné, sú pre vás ideálne automatické kávovary.

S automatickým kávovarom si môžete jednoduchým stlačením tlačidla pripraviť kávu na množstvo spôsobov v závislosti od možností daného kávovaru. Ak to kávovar umožňuje, výnimkou nie sú ani mliečne kávy.

Ak je však káva vaša vášeň a nielenže ju rada pijete, ale rada si vychutnávate celý proces od mletia kávy v ručných mlynčekoch na kávu, cez jej samotnú prípravu až po pitie do posledného dúška, potrebujete kávovar, ktorý vás do prípravy kávy „zapojí“. Budete sa tak cítiť ako profesionálna baristka v luxusnej kaviarni.

Povýšte prípravu kávy na umenie

V prípade, že posledný odsek sedí na vás, zaujímať vás budú hlavne špičkové pákové kávovary. Tie určené na domáce použitie sú prakticky zmenšenými verziami profesionálnych prístrojov, ktoré nájdete v kaviarňach.

Vyberajte si ich však naozaj len vtedy, keď nemáte problém stráviť pri príprave kávy o niečo viac času. A aj keď by ste na trhu mala nájsť aj pákové kávovary so zabudovaným mlynčekom, môže sa stať, že mlynček si budete musieť dokúpiť samostatne

Samozrejme v prípade, že si chcete pripravovať kávu z čerstvo pomletých kávových zŕn. Alternatívou sú takzvané PODy, čo sú papierové „podušky“, v ktorých je naporciovaných približne 7g mletej kávy, čo ich predurčuje na rýchlejšiu prípravu lahodného espressa.

Zdroj obrázka:

Autor: Christoffer Rukke / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokChcete mať aj vo vyššom veku mladistvú pokožku? Máme riešenie
Ďalší článokLáske na intrigách nezáleží. Hriešne očarujúci
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.