Aké pocity zažíva matka, keď jej dieťa ide prvýkrát do škôlky?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Keď sa žena stane matkou, zmení sa jej život úplne od základov. Nebude ju zaujímať, či používa tú najlepšiu maskaru, či nosí tie najmodernejšie kúsky oblečenia a či je práve nasledujúci piatok v obľúbenom bare diskotéka. Bude ju zaujímať najmä novonarodené bábätko. Aké pocity ale zažíva matka, keď jej dieťa ide prvýkrát do škôlky?

Bude cítiť prázdnotu

Keď dieťatko nastúpi do škôlky a mamička sa ešte medzitým nevrátila do práce, jej denný harmonogram začne mať akési trhliny. Už nebude musieť ráno obriaďovať svoje dieťa, ísť s ním na prechádzku, hrať sa s ním. Bude mať viac času na seba, čo spočiatku môže byť pre ňu veľký šok. Dieťatko jej začne chýbať a to nezávisle od toho, či dá dieťa do prestížnej Materskej školy v Trenčíne, alebo do dedinskej Materskej školy.

Bojí sa, že dieťa si na škôlku nezvykne

Na takéto obavy rovno zabudnite. Môže sa stať, že párkrát sa s vami bude vaše dieťa pri dverách škôlky lúčiť so srdcervúcim plačom, musíte však počkať. Dieťa si musí zvyknúť na nové prostredie, na nových kamarátov a na nové hračky. Uvidíte, behom chvíle bude do škôlky chodiť s úsmevom. Možno bude spočiatku chcieť brávať so sebou aj svoje obľúbené odrážadlo, časom si však zvykne aj na hračky v materskej škole.

Bojí sa, že dieťatko bude šikanované

Môže vás časom prepadnúť strach z toho, že váš milovaný drobček bude šikanovaný. Deti mu budú brať hračky, budú ho biť, budú sa mu posmievať. Pýtajte sa preto vášho dieťaťa, ako sa v škôlke malo, ale nezabúdajte sa pýtať aj pedagóga. Ten vám najlepšie povie, ako sa vaše dieťatko správa a ako sa k nemu správajú ostatné deti. Môže sa stať, že vášmu dieťaťu zoberie iné dieťa detské elektrické autíčko, s ktorým sa práve hrá. Nesmiete však z toho robiť drámu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHranica medzi láskou a nenávisťou je naozaj tenká
Ďalší článokPrichádza jeseň! Akým aktivitám sa venovať cez voľné jesenné dni?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.