Migrácia Slovákov alebo ako je to s bývaním na Slovensku

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Podmienky na získanie hypotéky sa opäť menili a viacerí Slováci sa s týmito zmenami nestotožňovali. Záujem o kúpu nových nehnuteľností je veľký, no práve ponuka je nepostačujúca, aspoň v niektorých slovenských mestách. Téma migrácie Slovákov v rámci republiky, ale aj za hranice štátu je aktuálna. Ako je to s bývaním na Slovensku a budú aj v budúcnosti Slováci migrovať v rámci republiky?

Vytváranie tzv. „hladových dolín“

Aj keď nezamestnanosť v posledných rokoch rapídne klesá, nič to nemení na fakte, že sa vytvárajú tzv. „hladové doliny“. Kým v Bratislave a v okolí sa blíži nezamestnanosť k historickému minimu, na východe našej krajiny je nezamestnanosť stále veľmi vysoká. Aj v budúcnosti sa dá očakávať, že rozdiely medzi západom a východom našej krajiny sa budú naďalej prehlbovať. Vytváranie hladových dolín by sa malo zamedziť, inak budú ľudia v budúcnosti nútení ešte viac sa sťahovať za prácou na západ.

Prechodné pobyty

Keďže najväčší záujem o bývanie je v hlavnom meste, viacerí ľudia, ktorí dochádzajú do tohto mesta za prácou, musia uvažovať o hľadaní bývania v Bratislave. Ceny nehnuteľností v hlavnom meste sa však pohybujú v astronomických číslách a z tohto dôvodu hľadajú podnájmy.

Ak sa však plánujeme nachádzať mimo trvalého pobytu viac ako 90 dní, do 10 dní sme povinný nahlásiť to príslušným úradom.

Ak vám ale nájomca nechce poskytnúť prechodný pobyt, máte možnosť využiť služby MojPobox.sk. Ponúkajú prechodný pobyt na troch rôznych bratislavských adresách. Jedná sa o službu, ktorú využíva čoraz viac ľudí. Vyhnete sa tak zbytočným opletačkám a hlavne neporušíte zákon.

Podnájmy

Keďže ceny nehnuteľností pôjdu nahor, viacerí mladí ľudia budú musieť bývať v podnájmoch. Ceny podnájmov pôjdu tiež nahor, avšak budú cenovo prijateľnejšie najmä pre mladých ľudí, ktorí nemajú našetrený dostatočný finančný obnos na kúpu vlastnej nehnuteľnosti. Mladí ľudia budú bývať v podnájmoch, pričom trvalý pobyt budú mať stále u svojich rodičov.

Ak nebudú prichádzať nové investičné stimuly do „hladových dolín“, migrácia Slovákov do zahraničia a v rámci republiky bude naďalej témou číslo jeden.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si vybrať dobrý toner do domácej tlačiarne?
Ďalší článokMotýľ a husle: Fascinujúci a nezabudnuteľný príbeh
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.