Ako si vybrať dobrý toner do domácej tlačiarne?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Súčasťou väčšiny domácich pracovní sú okrem notebookov, počítačov aj tlačiarne s tonermi. Aby však tlačiarne dokázali plnohodnotne fungovať, potrebujú k tomu kvalitné tonery, ktoré zabezpečia 100 % spoľahlivosť tlače a neznehodnotia tlačiareň. Ako si ale vybrať dobrý toner do domácej tlačiarne?

Originálne tonery

Ak potrebujete vysokú kvalitu tlače, pretože pracujete z domu a denne tlačíte nejaké dokumenty, odporúčame vám investovať do originálnych tonerov. Možno vás zaskočia vyššie ceny. Sú to však tonery, ktoré vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú aj značkové tlačiarne. Zo všetkých ponúkaných tonerov sú najkvalitnejšie.

Ak chcete kvalitné tonery, odporúčame vám originálne tonery.

Kompatibilné tonery

Sú to lacnejšie tonery ako originálne a kvalitou sa im dokážu vyrovnať. Aj keď sú originálne tonery najkvalitnejšie, kompatibilné tonery ich dokážu plnohodnotne nahradiť.

Ak je vám ľúto platiť si za originálne tonery a v podstate aj za značku, odporúčame vám uprednostňovať kompatibilné tonery. Ak máte značku tlačiarne HP, nezabúdajte, že je potrebné kupovať rovnakú značku tonerov, čiže v tomto prípade kompatibilné tonery HP.

Renovované tonery

Ak vám až tak nezáleží na kvalite tlače a tlačíte len raz za čas, tak v tom prípade vám budú stačiť najlacnejšie renovované tonery. Sú to tonery, ktoré boli znovu naplnené novým tonerovým práškom. Renovované tonery môžete však nájsť aj pod názvom repasované tonery.

Jedná sa o pôvodné kazety, ktoré boli po vyprázdnení doplnené novým tonerovým práškom. Práve preto názov renovované tonery.

Pri výbere dobrého tonera zohľadňujte okrem značky aj to, či máte laserovú tlačiareň, alebo atramentovú. Do atramentových tlačiarní môžete vložiť len atramentové tonery. Do laserových zase len laserové. Dúfame, že vám tieto praktické rady uľahčia výber tonerov.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDetská hra: Do kín sa vracia vraždiaca bábika Chucky
Ďalší článokMigrácia Slovákov alebo ako je to s bývaním na Slovensku
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.