Máte home office? Poradíme vám ako zvládnuť prácu z domu

prácu z domu
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mnohé z vás práve teraz pracujete z domu. Kým mnohé ženy takúto možnosť vítajú, iné ju preklínajú. Ak máte home office, poradíme vám, ako zvládnuť prácu z domu.

Dávajte si budík v ten istý čas

Aby sa vám podarilo zvládnuť home office, je nutné dávať si každý pracovný deň budík v ten istý čas. Nastavte si budík tak, aby ste si ráno stihli pripraviť kávu z kvalitného kávovaru, napríklad z luxusného kávovaru Miele, a aby ste si stihli pripraviť chutné raňajky.

Ak máte svoj pracovný čas začínať napríklad o 8:00, budík o 7:00 je ideálny. Pripravíte si kávu, raňajky, stihnete sa najesť, spraviť hygienu a zároveň sa prebrať zo spánku. Domáce prostredie nás láka byť dlhšie v posteli, no už zo začiatku je potrebné stanoviť si režim a držať sa ho počas práce na home office. Uvidíte, že si veľmi rýchlo zvyknete a ranné vstávanie vám nebude robiť problém.

Pohodlné sedenie

Ak chcete zvládať prácu za PC v domácom prostredí, odporúčame vám zainvestovať do pohodlného sedenia. Ergonomická kancelárska stolička sa využije aj po skončení home officu. Takéto stoličky vám pomáhajú chrániť zdravie chrbtice, krku a rúk. Problémy s krížami, karpálnym tunelom a s krčnou chrbticou trápia mnohých Slovákov.

Ak nemáte doma pohodlné sedenie, objednajte si novú ergonomickú kancelársku stoličku.

Zápisník a diár po ruke

Aby ste pri práci nezabudli na nič, nezabúdajte si na kancelársky stôl dať aj zápisník a diár. Zapisovanie úloh je veľmi dôležité, aj keď sa nachádzate doma. Môže sa stať, že počas toho, čo odbehnete vyložiť sušičku, či zohriať obed, zabudnete, čo ste predtým riešili. Takéto zapisovanie vám výrazne uľahčí prácu.

Bežným činnostiam, ako vareniu, či praniu prádla sa nevyhnete. Šikovným pomocníkom, najmä pri prádle, vám bude výkonnejšia sušička Miele, ktorá vám prádlo šetrne vysuší.

Môžete si nad kancelársky stôl zavesiť malú korkovú tabuľu, kde si budete pripevňovať dôležité termíny.

Zdroj obrázka:

Autor: MT-R / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAkým aktivitám sa venovať, ak ste v karanténe?
Ďalší článokVyužite možnosť objednať sa k špecialistom online
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.