Kniha Egomaniak: Sexi lamač sŕdc. Odolá mu?

egomaniak, kniha, ikar, tip
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Začína sa nový šteklivý romantický príbeh Egomaniak. Predstavte si párik – manželská terapeutka a rozvodový právnik. Už pri počutí to nemôže fungovať. Musia lietať iskry, možno aj čosi horšie. Ale práve týchto dvoch zvedie k sebe náhoda a pracujú bok po boku. Spája ich priestor jednej kancelárie.

Egomaniak je navyše namyslený lamač sŕdc. Ona s ideálmi o dokonalom manželstve. On sa neplánuje zamilovať nikdy, ona je zasa zaľúbená do iného. Toto dlho nemôže vydržať…ale keď on je taký úžasne sexi!

Občas to, čo hľadáme, príde,
keď to prestaneme hľadať.

Mladá psychologička Emerie sa práve udomácňuje vo svojej novoprenajatej newyorskej kancelárii, keď ju prepadne akýsi chlap. Emerie ho považuje za vlamača, no vysvitne, že tým nepozvaným hosťom je v skutočnosti ona.
Nóbl kancelária patrí právnikovi Drewovi Jaggerovi, a kým dovolenkoval na Havaji, jeho priestory prenajal Emerie nejaký falošný realitný agent.

Na druhý deň, po výsluchu na policajnej stanici, sa Drew nad ryšavkou zľutuje a dá jej ponuku, ktorá sa v jej zlej finančnej situácii neodmieta – môže zostať v jeho kancelárii, kým si nenájde iné miesto, výmenou za pomoc pri dvíhaní telefónov. Emerie by mala byť vďačná a držať jazyk za zubami, lenže keď počuje, aké rady rozdáva tento rozvodový právnik klientom, ide ju roztrhať. Emerie je totiž manželská poradkyňa a vzťahy napráva, nie rozvracia.
Lenže Drew je nafúkaný, arogantný, samoľúby chlap, nadšený sám zo seba, a tak sa napätie medzi nimi stupňuje. Bože, keby aspoň nebol taký príťažlivý!

Autorka novinky Egomaniak Vi Keelandová je americká spisovateľka, autorka pikantných romantických bestsellerov, ktoré boli doteraz preložené do 16 jazykov. Z jej tvorby sa predalo vyše jeden a pol milióna výtlačkov. Objavili sa vo vyše 90 zoznamoch najpredávanejších kníh, vrátane New York Times, Wall Street Journal a USA Today. V slovenčine jej už vyšla kniha Šéf.

Začítajte sa do novinky Egomaniak:

KAPITOLA PRVÁ

DREW

Nenávidím Silvester!

Za dve hodiny, čo trčím v zápche, som sotva prešiel pätnásť kilometrov z LaGuardie. Bolo po desiatej večer. Prečo tí ľudia nie sú niekde na párty? Po dvoch týždňoch oddychu na Havaji som opäť nonstop v strese, a z pomalej jazdy centrom mesta ma šlo poraziť.
Snažil som sa nemyslieť na všetku tú prácu, čo ma čakala – nekonečný rad cudzích problémov popri vlastných:

Podviedla ma.
Podviedol ma.
Chcem deti do svojej starostlivosti.
Dom vo Vail jej nenechám.
Ide jej len o moje peniaze.
            Nevyfajčila ma už tri roky.

Počúvaj, chumaj, máš päťdesiat, si plešatý, spuchnutý a vyzeráš ako vajce. Ona má dvadsaťtri, je sexi a jej kozy sú také pevné, že jej vyskakujú až po bradu. Chceš zachrániť toto manželstvo? Dones domov desaťtisíc v nových šušťavých bankovkách a popros ju, nech ide na kolená. Dostaneš svoju fajku. Ona zas svoje vreckové. Netvárme sa, že tu niekedy išlo o niečo iné. Nepáči sa ti to? Na rozdiel od tvojej onedlho bývalej manželky mne stačí šek. Môžeš ho vystaviť na meno Drew M. Jagger, advokát.
Pošúchal som si krk a pozrel sa von oknom. Na zadnom sedadle Uberu som sa cítil trochu klaustrofobicky. Práve nás predbehla stará pani s paličkou.

„Tu vystúpim,“ zakričal som na vodiča.
„A čo vaša batožina?“
Už som vystupoval z auta. „Otvorte kufor. Mám pocit, že sa vôbec nehýbeme.“
Doprava bola úplne paralyzovaná a boli sme iba dva bloky od mojej práce. Šoférovi som hodil sto dolárov prepitné, schmatol kufor z auta a zhlboka sa nadýchol Manhattanu.
Toto mesto som miloval rovnako ako nenávidel.

Park Avenue číslo 575 bola rekonštruovaná predvojnová budova na juhovýchodnom rohu 63. ulice – bola to adresa, vďaka ktorej mali ľudia voči vám rešpekt a zároveň očakávania. Ľudia s mojím priezviskom tu bývali dávno pred tým, čo sa to zmenilo na predražené byty.
Preto mám kanceláriu na prízemí, hoci ostatné firmy dávno vyhodili. Okrem toho bývam na najvyššom poschodí.

„Vitajte, pán Jagger,“ privítal ma uniformovaný vrátnik pri vstupných dverách.
„Vďaka, Ed. Zmeškal som niečo, kým som bol preč?“
„Né, všetko po starom. Nedávno som mrkol na tú vašu rekonštrukciu. Vyzerá to dobre.“
„Používali služobný vchod zo 63. ulice, ako som im vravel?“
Ed prikývol: „Jasnačka. Ani ich nebolo posledné dni počuť.“

V apartmáne som zložil batožinu a výťahom som sa zviezol dole skontrolovať kanceláriu. Za minulé dva týždne, kým som si užíval na Havaji, moju kanceláriu kompletne zrenovovali. Mali opraviť a zatrieť praskliny na vysokých stropoch, a staré, vyšúchané parkety mali nahradiť novou drevenou dlážkou.

Keď som prišiel, dvere boli zalepené hrubou fóliou. Aj nábytok, ktorý som neodložil do skladu, bol zakrytý plachtami. Doriti! Ešte nie sú hotoví. Stavbyvedúci ma uisťoval, že keď sa vrátim, budú robiť už len dokončovacie práce. Neveril som mu. Keď som však zažal, vstupná hala vyzerala takmer hotová. Konečne Silvester bez hrozných prekvapení.
Letmo som si to prezrel a odchádzal som spokojný s výsledkom. Vtom som si všimol spod dverí malého archívu na konci chodby presvitajúce svetlo.

Automaticky som sa pobral zhasnúť ho. Nuž, mám takmer dva metre a viac ako deväťdesiat kilogramov, a možno aj preto, že som tam nikoho nečakal, ma na smrť vystrašila. Keď som otvoril dvere do archívu, našiel som ju tam.
Jačala.

Knihu si môžte kúpiť aj tu: www.bux.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNeviete do seba dostať zeleninu? Urobte si chutnú ovocno-zeleninovú kašu!
Ďalší článokČo by ste mali jesť, aby ste boli zdravé
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.