Jednou nohou v base: Talianska komédia o právnikoch žijúcich na hrane zákona

Jednou nohou v base

Bláznivá komédia o právnikovi, ktorý je pre vlastný úspech schopný čohokoľvek. Korupcia, rodinkárstvo, prepojenia s mafiou a premúdrelí právnici, ktorí sa tvária, že všetko je v absolútnom poriadku… Nie, to nie je len dnešné Slovensko, ale aj nová talianska komédia Jednou nohou v base, ktorá do slovenských kín dorazila 28. marca. Pozrite si trailer filmu, v ktorom je ambiciózny právnik schopný pre vlastný úspech spraviť čokoľvek.

Mladý právnik Antonio sníva o tom, že sa stane spoločníkom vo vychytenej firme svojho profesora Salvatoreho. Ten je však známy egoista a tyran, a tak sa Antonio stáva jeho asistentom, osobným šoférom či kuchárom. Keď konečne dostane vytúženú ponuku stať sa spoločníkom, má to jeden háčik – musí si vziať Isabel, milenku jeho mentora, ktorá potrebuje získať občianstvo. Dobromyseľný Antonio prijíma… a ocitá sa v kolotoči problémov, ktorý sa len tak nezastaví.

Novinka Jednou nohou v base (orig. Il Tuttofare) je režijným debutom ostrieľaného komediálneho scenáristu Valeria Attanasia, ktorí napísal talianske kinohity ako Profesori zločinu či Soľ života. „Tento film je satirou o ťažkostiach prežitia, ktoré všetci poznáme, je to príbeh o zápase bohatých proti chudobným, ctižiadostivosti proti privilégiám, ktoré väčšinou aj tak zvíťazia, hovorí taliansky filmár, ktorý do filmu obsadil viaceré talianske hviezdy. V hlavnej úlohe profesora Salvatoreho sa predstaví známy Sergio Castellito, ktorého si môžete pamätať napríklad z filmu Narnia: Princ Kaspian. Ako mladík Antonio mu sekunduje talentovaný Guglielmo Poggi. 

Bláznivá komédia Jednou nohou v base mala svoju slovenskú premiéru 28. marca. Na vaše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.