Instantné vzťahy: Novodobý fenomén?

instantné vzťahy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Sú instantné vzťahy novodobý jav? Nie každá z nás je dostatočne sebavedomá na to, aby samú seba dokázala pochváliť. Na druhej strane, ak to neurobíme my, kto potom? Prečo si vlastne podkopávame vlastnú osobnosť? 

Ako vyzerajú instantné vzťahy?

Zo začiatku „ťuťuli muťuli“ a potom dobre mienené rady, odporúčania, jemné náznaky, že by sme mali schudnúť, pribrať, ubrať z niečoho, nereagovať tak a tak… Mala by si toto, mala by si hento… Tolerujeme to. Lebo sme zamilované (a priznajme si, hlúpe). Nakoľko je možné v návale citov zapojiť do činnosti aj mozog? Ten môj bol v období, kedy sa mi dostali tieto slová, zjavne na dovolenke…

Partner by vás mal podporovať a pomáhať vám

Apropo, partner sa nazýva partnerom preto, lebo pomáha, podporuje. Nie zhadzuje a potápa na samé dno. Koniec koncov, tento spomínaný prípad beriem ako cennú skúsenosť. Viem, že v zdravom vzťahu toto nie je normálne. Milé čitatelky, len vám chcem pripomenúť, že nie každé zamilovanie je to správne. Skúste hľadať lepšie, dôkladnejšie. ON niekde je. Ja som svoju lásku našla, tak prečo by ste tú svoju polovičku nenašli aj vy?

Komunikácia na prvom mieste

Týmto vás nenabádam dať kopačky. Prvým krokom by totiž malo podľa mňa byť komunikovanie o problémoch v pokoji. Naozaj, si spolu sadnúť a na rovinu si povedať, čo vám prekáža a čo by ste mohli zlepšiť. A ak to napriek tomuto nepostačí, až potom sa odhodlať k niečomu radikálnejšiemu – ísť od seba. Jednoducho akceptovať, že niektorí ľudia sa k sebe nehodia, a zrejme nikdy nebudú. Ak sa nepohodnú v tak zásadnej veci, ako je chod vzťahu, spôsob komunikácie a určenie mantinelov. Len vy sami viete, čo sa dá zlepšiť a čo je naopak, nefunkčné, a odoberá vám životnú energiu a vôbec vás neteší.

Držím vám palce!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokFarba roka 2018: Ultra Violet vládne móde, dizajnu aj líčeniu
Ďalší článokCviky na zadok, brucho a stehná (video): Ako sa dostať do formy?
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.