Hľadáte odpoveď na otázku, či vnútorné, alebo vonkajšie rolety?

rolety
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Rolety, tie vnútorné, boli kedysi najpopulárnejšou formou tienenia okien. Už dávnejšie ich nahradili žalúzie, ktoré svojho času boli „najmódnejším“ riešením otázky tienenia. V poslednej dobe sa však zdá, že klasické žalúzie už ľudí „omrzeli“ a tak skúšajú opäť iné riešenia.

Vnútorné rolety nie sú len praktické, ale dokážu byť aj krásnou dekoráciou

A ta sa ku slovu opäť hlásia rolety. Nie však tie, čo poznáme z dôb minulých. Moderné rolety ponúkajú množstvo variácií a môžete si ich tak dokonale prispôsobiť vašim požiadavkám. V prvom rade však treba vyriešiť otázku, či chcete vnútorné, alebo vonkajšie rolety.

Vnútorné rolety už nemusia byť takými „opachami“ ako v minulosti. Dnes nájdete praktické a štýlové rolety s montážou, ktorá už asi nemôže byť jednoduchšia. Stačí ich totižto nacvaknúť na rám okna a môžete ich používať. Celé vám to tak zaberie len chvíľočku.

Nehovoriac o tom, že vnútorné rolety sú aj skvelým dekoratívnym prvkom. Máte totižto na výber z množstva druhov látok, vzorov a farieb a tak si ich môžete dokonale prispôsobiť tak, aby pozdvihli dizajn vášho interiéru.

Vonkajšie rolety plnia okrem tienenia množstvo ďalších funkcií

Ak od svojho tienenia očakávate maximálnu efektivitu, sú pre vás ideálne kvalitné vonkajšie rolety. Tie sú síce zrejme najdrahšou formou tienenia, avšak sú investíciou, ktorá sa skutočne oplatí. Čo sa týka tienenia a zároveň aj tepelnej izolácie, lepšie riešenie skutočne nenájdete.

Vonkajšie rolety totižto bránia slnečným lúčom, aby vôbec prenikali do vášho interiéru a spôsobovali tak neželané a hlavne v letných horúčavách naozaj nepríjemné prehrievanie interiéru. Ak sú správne nainštalované, môžete vďaka nim zabudnúť na klimatizáciu, dokážu totižto výraznou mierou brániť prehrievaniu interiéru.

Dokonca aj čiastočne izolujú vonkajší hluk, takže môžu prispieť k vášmu nerušenému spánku. Zároveň plnia aj funkciu okeníc a tým pádom zvyšujú ochranu vašej nehnuteľnosti pred neželaným vniknutím práve cez okná. A aby toho nebolo málo, vhodne zvolené vonkajšie rolety budú skvelým architektonickým prvkom.

Zdroj obrázka:

Autor: Maridav / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokHľadáte pre svoju kuchyňu nové spotrebiče? Vyberte si túto značku
Ďalší článokPriblížte si výhľady z vrcholov hôr
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.