Priblížte si výhľady z vrcholov hôr

vyhlady z hor
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak je vašou záľubou turistika a rada zdolávate tie najvyššie vrcholy, určite ste už neraz zažila situáciu, v ktorej ste pri vychutnávaní si krásneho výhľadu žmúrila na nejaký objekt v diaľke a rozmýšľala ste, čo to asi je. Vtedy ste si určite pomyslela, že by sa vám zišlo si ho aspoň trochu priblížiť.

V poľovníctve si na svoje prídu nielen poľovníci

V prípade, že ste sa v situácií opísanej v úvode našla, mala by ste zavítať do najbližšieho poľovníctva. Nie, nejdeme kupovať zbrane. V poľovníctve však nájdete niekoľko vecí, ktoré sa hodia nielen poľovníkom, ale každému milovníkovi, či milovníčke prírody.

Aké sú to? V prvom rade by vás určite mohol zaujať výber outdoorového oblečenia. Áno, predajňa so športovým oblečením je už zrejme v každom väčšom meste, ale ak v tej vašej nemajú práve to, čo ste hľadala, nezaškodí vám nakuknúť aj do miestneho poľovníctva. Zaujímať by vás mohli aj praktické nože, ktoré v prírode nájdu množstvo využití.

Nezľaknite sa cien špičkových ďalekohľadov, na turistiku nepotrebujete to najlepšie

Ale aby sme sa vrátili k tomu, čo sme načrtli na začiatku. Chcete si predsa výhľady, ktoré turistika ponúka, ešte viac užiť. A na tento účel nič neslúži lepšie ako kvalitné ďalekohľady. Treba si však vedieť vybrať. Pri návšteve poľovníctva totižto rýchlo zistíte, že s ďalekohľadmi je to podobne ako s rôznym iným tovarom. Nájdete také, ktoré vás vyjdu na pár desiatok eur, ale aj také, na ktoré by ste minula niekoľko výplat.

Dva najzákladnejšie parametre, ktoré nájdete pri označení každého ďalekohľadu, sú zväčšenie a veľkosť objektívu. Aký je rozdiel medzi ďalekohľadmi s rôznym zväčšením zrejme nemusíme vysvetľovať, ale čo ovplyvňuje veľkosť objektívu? Odpoveďou je svetelnosť.

Aby obraz v ďalekohľade nebol príliš tmavý, potrebuje byť ďalekohľad dostatočne svetelný a to sa dosahuje práve väčšími objektívmi. Zároveň však so svetelnosťou logicky rastie aj veľkosť ďalekohľadu, preto je dobré nájsť vhodný kompromis. Čo sa týka ďalekohľadov vhodných na turistiku, takýmto kompromisom môžu byť napríklad ďalekohľady 10×25.

Zdroj obrázka:

Autor: Miss Nuchwara Tongrit / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokHľadáte odpoveď na otázku, či vnútorné, alebo vonkajšie rolety?
Ďalší článokJiří Bartoška bude v komédii Zbožňovaný čeliť následkom nevery
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.