Dá sa vôbec robiť reklama bez sociálnych sietí a vizuálneho obsahu?

reklama
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Moderné technológie navždy zmenili svet reklamy. Namiesto reklamných letáčikov pracne roznášaných po schránkach môžete reklamu presne cieliť na konkrétne publiká vďaka sociálnym sieťam. A že kvalitné reklamné video dokáže natočiť len ten, čo má výbavu v hodnote niekoľkých tisíc až desaťtisíc eur? Tak to už tiež dávno neplatí.

Zamerajte svoju reklamu na publikum, u ktorého má najväčšiu šancu uspieť

Sociálne siete sú fenoménom dnešnej doby. Takmer každý má na nejakej účet a drvivá väčšina z týchto ľudí s každodennou pravidelnosťou na sociálne siete zavíta a prezrie si množstvo príspevkov. To odkrýva obrovský potenciál pre reklamu.

Výhodou internetovej reklamy je to, že sa dá cieliť na určite typy používateľov, pre ktorých je daný produkt určený. To sa deje na základe zozbieraných dát o vašom publiku a ak sa s týmito dátami správne pracuje, efektivita internetovej reklamy je skutočne vysoká.

Máte dobrú myšlienku? Povedzte ju obrazom

Pokiaľ sa na sociálnych sieťach pohybujete už dlhšie, určite viete aký dôraz sa kladie na vizuálny obsah. Už len samotný Facebook sa za roky svojho fungovania zmenil. Fotografie, či iné obrázky sa zobrazujú väčšie a s príchodom takzvaných „príbehov“ sa s pridávaním fotiek, či krátkych videí priam roztrhlo vrece.

To, že (hlavne mladší) používatelia nechcú čítať siahodlhé statusy, ale viac ich zaujímajú fotografie a pútavá videoprodukcia, ukazuje aj popularita Instagramu práve medzi mladšími ročníkmi. Ten je totižto zameraný priamo na pridávanie vizuálneho obsahu.

Ak by však bežní ľudia nemali čím vytvárať použiteľné fotografie a videá, nemal by tento obsah taký úspech. V súčasnosti však aj lepším smartfónom dokážete natáčať videá vysokej kvality a zhotovovať zábery, z ktorých síce veľké plagáty nespravíte, ale na účel, ktorým je použitie na sociálnych sieťach, bohato postačujú.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSúťaž s ochucovadlom Podravka o originálne ceny!
Ďalší článokVaríte doma hlavne vy? Nenechávajte výber spotrebičov na partnera
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.