Chcete byť zdravé? Robte toto a uvidíte, že budete

zdravé, zdravie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Málokedy si to ale uvedomujeme a prichádzame na to až vtedy, keď sa náš zdravotný stav zhorší. My ženy by sme sa mali o to viac starať o svoje zdravie. Keďže sa stávame matkami a chceme na svet priviesť zdravé dieťa, my samé musíme byť zdravé.

Ak chcete byť zdravé, držte sa nasledujúcich rád:

Jedávajte pravidelne a hlavne zdravo

Vynechávaním raňajok, pojedaním sladkostí a neustálym jedením hamburgerov a iných nezdravých jedál, zdravé určite nebudete. Ak neprestanete s takýmto životným štýlom, o pár rokov môžete mať veľké zdravotné komplikácie. Nateraz sa vám zvýši hladina cukru v krvi a časom sa môže u vás objaviť cukrovka.

Dávajte si veľký pozor na to, čo dávate do úst. Je pravda, že ste to, čo jete!

Cukrovka už dávno nie je chorobou starších, ale čoraz častejšie sa objavuje už u detí a mladých ľudí. Dávajte si preto pozor, čo jete, pretože sa vám to môže vypomstiť. Je to civilizačná choroba a ak niečo pre svoje zdravie nespravíte už v mladosti, v starobe budete mať veľké problémy. Jedávajte preto pravidelne, často a hlavne zdravo. Vo vašej strave by nemala chýbať zelenina a ovocie – najlepšie doma vypestované s minimom pesticídov. Nemusíte byť hneď vegánmi. Stačí, ak si budete vyberať dodávateľov a zameriate sa skôr na slovenských dodávateľov potravín.

Nezabudnite sa hýbať

Okrem cukrovky vás môže ohrozovať aj obezita. Obéznych ľudí neustále pribúda. Niektorí to majú dané geneticky a niektorí si za to môžu v podstate aj sami.

Ak vás trápi pribúdanie kilogramov, kontaktujte dietológa a ten vám upraví jedálniček tak, aby vám kilogramy už naďalej nepribúdali. Vedeli ste, že obezita bráni otehotneniu? Ženy, ktoré rapídne priberajú, majú problém otehotnieť a ak sa im to aj podarí, môže sa u nich objaviť tehotenská cukrovka, ktorá môže ohroziť plod. Zamyslite sa, naozaj vám to stojí za to?

Ak si upravíte jedálniček a budete sa pravidelne hýbať, nebudete mať zdravotné problémy. Čerstvý vzduch vám navyše pomôže zlepšiť náladu a z tela sa začnú vyplavovať hormóny šťastia – endorfíny.

Ak chcete byť zdravé, robte hlavne toto:

1. Nepodceňte svoj zdravotný stav a chodievajte pravidelne na prehliadky k všeobecnému lekárovi.

2. Trávte veľa času v prírode a hlavne sa hýbte.

3. Jedzte pravidelne, menšie porcie a vyhýbajte sa sladkostiam a alkoholu.

4. Vyhýbajte sa technológiám a keď ste na dovolenke alebo oddychujete, svoje mobily si odložte niekde bokom, aby ste ich nevideli.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokOriginálne dekorácie, ktoré dodajú vašej obývačke šmrnc
Ďalší článokKrížovka života: Ako predchádzať vážnym chorobám?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.