Ako zvládnuť prvé rande a uspieť?

Poznáte ten pocit, keď sa vám žalúdok obracia ako grilované kurča na rošte a ruky trasú akoby boli z huspeniny? Ak áno, gratulujeme! Boli ste nervózni! Kto by to bol povedal, že my ľudia budeme mať toľko chýb a práve také, ktoré nás môžu poriadne strápniť aj pred našim potenciálnym partnerom.

Už ste niekedy na prvom rande rozprávali o tom, ako sa vám nepodarilo vyšpárať zo zubu orech alebo upchali záchod? Alebo perlili iným aktualitami zo svojho dňa? Aj vy ste sa cítili trápne akoby ste stáli nahí v kostole? Pokiaľ chcete vedieť ako sa zbaviť strachu z toho, že na prvom rande neuspejete, prečítajte si naše rady!

Stres je prirodzený

Každý človek má právo byť v strese a práve pri takých príležitostiach, ktoré majú pre neho naozaj zmysel. Nezáleží na tom, či sa chystáte na prvé rande s niekým koho poznáte od detstva, či je to osoba, ktorú vám niekto dohodil alebo ide o nejaký objav zo zoznamky. Rande so známym alebo neznámym, je rovnako stresujúce ako záverečné skúšky v autoškole. Dôležité je ako sa s touto „skúškou“ popasujete. Aké máte možnosti? Učiť sa testy alebo pripravovať tréningom na jazdy môžeme len v autoškole. Na rande sa musíte pripraviť inak. Nie je to ťažké. Stačia vám len dve rady. Ak ich dodržíte, zaručene uspejete.

  • Každý človek, ktorý má mnoho chýb. Skúste tie svoje prijať a akceptujte ich. V prvom rade nebojujte so stresom ako vám radia známi, či odborná literatúra. Stresu sa nevyhnete. Ten je v nás. Pokúste sa ho vstrebať a všetky svoje trápne momenty využiť vo váš prospech. Pokúste sa trápnosť premieňať na vtip. Žiadne dvojzmyselné vtipkovanie, ale skôr milé a zdvorilé. Radšej buďte úprimní akoby ste mali hrdinsky skrývať, že sa ničoho nebojíte. Ak to druhá strana neprijme, nerobte paniku. Usmejte sa a nechajte zvyšok večera pokojne plynúť. Nestačí vám, že ste uspeli sami pre seba.

  • Neviete si poradiť s vašim tlčúcim srdcom? Dokonca nedokážete utlmiť pocit na zvracanie a ruku mate klzkú ako ryba? Bojíte sa, že tieto fyzické prejavy vás ponoria na to najhlbšie dno a vy sa z neho už nikdy nedostanete? Čo vás je po kom! Prečo sa báť neúspechu pred iným a strápnenia sa? Neexistujú snáď horšie veci ako to, že sa potknete a skončíte s hlavou zaborenou v zemi priamo pred vašou „večernou spoločnosťou“? Zamyslite sa. Čo by dal slepý zato, aby mohol vidieť svetlo a hluchý, aby mohol počuť zvuk? Nie ste práve vy tá šťastná osoba, ktorá môže počúvať svoje chrochtanie od stresu celý večer a sledovať ako sa jej po špičke nosa valí pot?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.