Ako zvládnuť prvé rande a uspieť?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte ten pocit, keď sa vám žalúdok obracia ako grilované kurča na rošte a ruky trasú akoby boli z huspeniny? Ak áno, gratulujeme! Boli ste nervózni! Kto by to bol povedal, že my ľudia budeme mať toľko chýb a práve také, ktoré nás môžu poriadne strápniť aj pred našim potenciálnym partnerom.

Už ste niekedy na prvom rande rozprávali o tom, ako sa vám nepodarilo vyšpárať zo zubu orech alebo upchali záchod? Alebo perlili iným aktualitami zo svojho dňa? Aj vy ste sa cítili trápne akoby ste stáli nahí v kostole? Pokiaľ chcete vedieť ako sa zbaviť strachu z toho, že na prvom rande neuspejete, prečítajte si naše rady!

Stres je prirodzený

Každý človek má právo byť v strese a práve pri takých príležitostiach, ktoré majú pre neho naozaj zmysel. Nezáleží na tom, či sa chystáte na prvé rande s niekým koho poznáte od detstva, či je to osoba, ktorú vám niekto dohodil alebo ide o nejaký objav zo zoznamky. Rande so známym alebo neznámym, je rovnako stresujúce ako záverečné skúšky v autoškole. Dôležité je ako sa s touto „skúškou“ popasujete. Aké máte možnosti? Učiť sa testy alebo pripravovať tréningom na jazdy môžeme len v autoškole. Na rande sa musíte pripraviť inak. Nie je to ťažké. Stačia vám len dve rady. Ak ich dodržíte, zaručene uspejete.

  • Každý človek, ktorý má mnoho chýb. Skúste tie svoje prijať a akceptujte ich. V prvom rade nebojujte so stresom ako vám radia známi, či odborná literatúra. Stresu sa nevyhnete. Ten je v nás. Pokúste sa ho vstrebať a všetky svoje trápne momenty využiť vo váš prospech. Pokúste sa trápnosť premieňať na vtip. Žiadne dvojzmyselné vtipkovanie, ale skôr milé a zdvorilé. Radšej buďte úprimní akoby ste mali hrdinsky skrývať, že sa ničoho nebojíte. Ak to druhá strana neprijme, nerobte paniku. Usmejte sa a nechajte zvyšok večera pokojne plynúť. Nestačí vám, že ste uspeli sami pre seba.

  • Neviete si poradiť s vašim tlčúcim srdcom? Dokonca nedokážete utlmiť pocit na zvracanie a ruku mate klzkú ako ryba? Bojíte sa, že tieto fyzické prejavy vás ponoria na to najhlbšie dno a vy sa z neho už nikdy nedostanete? Čo vás je po kom! Prečo sa báť neúspechu pred iným a strápnenia sa? Neexistujú snáď horšie veci ako to, že sa potknete a skončíte s hlavou zaborenou v zemi priamo pred vašou „večernou spoločnosťou“? Zamyslite sa. Čo by dal slepý zato, aby mohol vidieť svetlo a hluchý, aby mohol počuť zvuk? Nie ste práve vy tá šťastná osoba, ktorá môže počúvať svoje chrochtanie od stresu celý večer a sledovať ako sa jej po špičke nosa valí pot?
Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBolonské špagety: Vyskúšajte tento originálny recept
Ďalší článokDivákmi aj kritikmi oslavovaný film Posledné preteky príde do slovenských kín koncom apríla
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.