10 bodov, ktoré by mal spĺňať ideálny muž

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ako vlastne definovať ideálneho muža? Ten ktorý nefajčí, nepije, nevytrúsi špinavú sprchu oplzlých slov pri zakopnutí? Neobzrie sa za každou vykrúcajúcou sa sukňou a vždy srší inteligentným humorom? Alebo príde na nablýskanom aute s vyleštenými poltopánkami a kyticou ruží?  Každý si vytvára top chlapa podľa vlastných predstáv.

„Keď budem veľká chcem milého, krásneho, inteligentného, voňavého a múdreho princa na bielom koni!“ – Požiadavka asi každého mladého zasneného dievčaťa. Idealizovať, idealizovať a ešte raz idealizovať! To, čo robí väčšina dievčat a žien. A čím viac si niečo idealizujeme a čakáme na to, tým máme menšiu šancu, že sa objaví práve ten pravý.

Ako nakombinovať správny recept vlastností a povahových čŕt? Vraj, ideálny muž neexistuje, ale každý je jedinečný a má svoju charizmu. Ale povedzme si na rovinu, s ideálnym mužom by bola predsa nuda. S kým iným by sme sa mohli hádať, vyčítať mu jeho trojdňové ponožky zaseknuté medzi posteľou a nočným stolíkom alebo si vybúriť svoju nakopenú zlosť?

Podľa „lexikónu ideálnosti“  zakódovaného v ženských hemisférach by mal každý správny muž spĺňať tieto body:

1. Charizma
Charizma je niečo čo vyžaruje z jeho vnútra, na nič sa nehrá a pôsobí prirodzene. Mal by vedieť ako očariť, nakombinovať to správne zaklínadlo. Aby sa za ním rozbehol húf očarených žien presvedčených o jeho dokonalosti, aj keby práve nevyzeral ako Brad Pitt pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Vnímavosť ľudí  by mala byť samozrejmosťou. Žiadne pohľady s nezáujmom v očiach, ani ignorácia by nemali ohrozovať jeho povesť. Väčšina žien miluje, keď sa chlap snaží zaujať svojou komunikáciou. Čo najprirodzenejšie a nenásilne rozdáva vtipné poznámky do ovzdušia. V žiadnom prípade by však nemal básniť len o sebe, ale veľa sa pýtať!

2. Slušnosť
Nefajčiť, nepiť a nenadávať! To je asi štandardná požiadavka každej mladej a celkom slušne vychovanej dámy. Pri slečnách s menej slušnou výchovou sa kritéria už mierne znižujú a povolia im aspoň piť a nadávať. S týmto bodom sa spája aj gentlemanské správanie, čiže správny muž by žene nemal pred nosom zabuchnúť dvere alebo ju nechať vláčiť s vyplazeným jazykom nákupy, zatiaľ čo on veselo telefonuje.

3. Mužnosť
Nemusí byť silný ako Chuck Norris a odvážny ako Herkules, ale aspoň by tam mal byť náznak silnejšej a dominantnejšej časti osobnosti. Teda, že sa nezlomí pri prášení koberca alebo nerozplače pri západe slnka. Žena musí mať pocit, že je s mužom a nie so svojou precitlivenou kamarátkou, ktorá sa jej vyplakáva na ramene. Ale niekedy je celkom milé, keď muž dokáže prejaviť svoje pocity. Hlavne pri vyznaní lásky, to si ženy veľmi vážia.

4. Zmysel pre čistotu a poriadok
Asi nemusíme zdôrazňovať, že nikomu nie je príjemné keď sa v noci domov dotrmáca alkoholom zdemolovaný chlap. Zasmradený od nikotínu a ešte popri tom vypúšťa zvukovo-plynové bubliny z určitých častí tela. Ani umývadlo posiate hlienom nie je práve najvábnejšie. Omrvinky na kuchynskej linke sa ešte ospravedlňujú, ale iba do určitého počtu. Vedeli ste, že vôňa muža je to, po čom šalie asi každá tretia žena? A niekedy sa stačí len osprchovať.

5. Dominantnosť a rozhodnosť
Každý správny chlap musí vedieť, čo chce! Určite by mal mať ujasnené základné životné ciele týkajúce sa blízkej a možno aj ďalekej budúcnosti, určitú hierarchiu hodnôt a to, kam to chce dotiahnuť. Už od dávna býva zvykom, že muž má v spoločnosti dominantné postavenie a netreba túto tradíciu veľmi meniť. Možno by ju iba občas mohla narúšať aj emancipovaná žena.

guitarist-407212_12806. Starostlivosť a romantickosť
Milujeme keď sa o nás staráte a rozmaznávate nás pri každej príležitosti, aj keď práve nemáme v kalendári meno alebo neoslavujeme narodeniny. Túto vlastnosť si vieme patrične oceniť a tiež zúročiť pri inej udalosti. Ani za starostlivo pripravené raňajky do postele by sme sa nenahnevali. Kytice ruží, romantické večere pri sviečkach, nežné vyznania lásky do uška, maznanie v posteli nemusia byť len v romantických filmoch. Áno, patria aj do vzťahu. A tu platí pravidlo, čím viac, tým lepšie!

7. Inteligencia
Žiadna chodiaca encyklopédia sršiaca neustálymi odbornými výrazmi určite nikoho veľmi neohúri. Teda určite nie zdravo inteligentnú ženu. Ale nie je na škodu mať v hlave vytrhnutú aspoň jednu stranu zo slovníka cudzích slov a ako tak zmapovaný slovník slovenského pravopisu. Pretože zamilované správy typu: MYLUJEM TA ANIELIK nepôsobia veľmi príťažlivo.

8. Sexi výzor
Pojem SEXI je veľmi rôznorodý. Niektoré dámy si zakladajú na vyšportovanom tele, iné na milom pohľade s peknými očami a plnými perami. Najnovšie prieskumy hovoria o mužských fúzoch alebo dokonca až strnisku v šľapajách mladých hipsterov. No stále platí: sto žien, sto chutí!

9. Slušný plat
Tučné bankové konto sa väčšinou nezlučuje s ostatnými bodmi z „lexikónu ideálnosti“. A ak áno, tak je to fakt dobrá partia, väčšinou už šťastne zadaná. Ale aj taký zlatý stred je niekedy postačujúci ku šťastiu. Dnes už však viacero žien zarába celkom slušné bubáky a nie sú odkázané na mužskú peňaženku.

10. Posteľný samec
Žiadne lenivé poleno! Žena musí mať pocit, že po nej partner prahne aj po rokoch. Nové pomôcky, nové miesta, nové polohy… Čo po tom, že vŕzgajúca posteľ oznamuje susedom ďalšie experimenty. Musí ju skrátka vždy dostať do varu! (samozrejme, partnerku myslíme)

Máte aj vy doma svoj ideál alebo si ho ešte iba vytvárate (prevychovávate)?Každopádne, prajeme veľa šťastia!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKráľovné zločinu: Hviezdne obsadená gangsterka
Ďalší článokŠokujúci dokument Diego Maradona v kinách ukazuje víťazstvá, pády i škandály futbalovej legendy
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.