Šokujúci dokument Diego Maradona v kinách ukazuje víťazstvá, pády i škandály futbalovej legendy

Diego je usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miluje futbal a svoju veľkú rodinu. Vďaka obrovskému talentu plní sny sebe, svojim blízkym i stovkám miliónom fanúšikom po celom svete. Fanatický obdiv a slávu je však  ťažké ustáť a Diego skrýva svoju ľudskú tvár čím ďalej viac pod maskou Maradonu.

Tomu nie sú cudzie divoké večierky, nevery, podvody, kokaín ani pletky s mafiou. A zničujúca špirála sa roztáča… O vrcholoch aj pádoch futbalovej ikony rozpráva rovnomenný dokument Diego Maradona práve teraz v našich kinách.

Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia z viac než 500 záberov v Maradonovho súkromného archívu. Režisér, ktorý získal uznanie a úspech vďaka životopisným dokumentom Senna a Amy, sa vracia vo vrcholnej forme a divákom ponúka príbeh fenomenálneho futbalistu, ako ho možno nepoznajú.

„Je to ozajstný bojovník,“ hovorí o ústrednej postave režisér a dodáva: „Nezáleží na tom, koľkokrát spadne, vždy sa postaví a pokračuje ďalej. Ako by niekto s podobným pôvodom, kto si prejde všetkým, čím si prešiel on, mohol ostať bez následkov?“

Asif Kapadia je známy svojím úprimným prístupom k protagonistom, vďaka čomu sa mu darí získať si ich dôveru. Okrem samotného Maradonu sa mu podarilo prehovoriť na účinkovanie vo filme aj viacero futbalistových blízkych a získať množstvo ich nahrávok. Mozaika Maradonovho príbehu, ktorá sa zameriava na jeho najdivokejšie obdobie pôsobenia v talianskom Neapole, je tak úplná. Publikum sa dozvie nielen o tom, ako dotiahol tím k nevídaným úspechom či rodnú Argentínu k Svetovému poháru, ale aj o tom, ako prepadol drogovej závislosti a zaprel nemanželského syna.

Dokumentárny film Diego Maradona o dvoch tvárach hráča, ktorý bol viacerými anketami zvolený za najlepšieho futbalistu všetkých čias, uvádza do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Predchádzajúci článok10 bodov, ktoré by mal spĺňať ideálny muž
Ďalší článokPlaymobil vo filme
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.