Šokujúci dokument Diego Maradona v kinách ukazuje víťazstvá, pády i škandály futbalovej legendy

Diego je usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miluje futbal a svoju veľkú rodinu. Vďaka obrovskému talentu plní sny sebe, svojim blízkym i stovkám miliónom fanúšikom po celom svete. Fanatický obdiv a slávu je však  ťažké ustáť a Diego skrýva svoju ľudskú tvár čím ďalej viac pod maskou Maradonu.

Tomu nie sú cudzie divoké večierky, nevery, podvody, kokaín ani pletky s mafiou. A zničujúca špirála sa roztáča… O vrcholoch aj pádoch futbalovej ikony rozpráva rovnomenný dokument Diego Maradona práve teraz v našich kinách.

Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia z viac než 500 záberov v Maradonovho súkromného archívu. Režisér, ktorý získal uznanie a úspech vďaka životopisným dokumentom Senna a Amy, sa vracia vo vrcholnej forme a divákom ponúka príbeh fenomenálneho futbalistu, ako ho možno nepoznajú.

„Je to ozajstný bojovník,“ hovorí o ústrednej postave režisér a dodáva: „Nezáleží na tom, koľkokrát spadne, vždy sa postaví a pokračuje ďalej. Ako by niekto s podobným pôvodom, kto si prejde všetkým, čím si prešiel on, mohol ostať bez následkov?“

Asif Kapadia je známy svojím úprimným prístupom k protagonistom, vďaka čomu sa mu darí získať si ich dôveru. Okrem samotného Maradonu sa mu podarilo prehovoriť na účinkovanie vo filme aj viacero futbalistových blízkych a získať množstvo ich nahrávok. Mozaika Maradonovho príbehu, ktorá sa zameriava na jeho najdivokejšie obdobie pôsobenia v talianskom Neapole, je tak úplná. Publikum sa dozvie nielen o tom, ako dotiahol tím k nevídaným úspechom či rodnú Argentínu k Svetovému poháru, ale aj o tom, ako prepadol drogovej závislosti a zaprel nemanželského syna.

Dokumentárny film Diego Maradona o dvoch tvárach hráča, ktorý bol viacerými anketami zvolený za najlepšieho futbalistu všetkých čias, uvádza do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok10 bodov, ktoré by mal spĺňať ideálny muž
Ďalší článokPlaymobil vo filme
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.