Môžu byť muži a ženy len kamaráti?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Máte nejakého dobrého kamaráta? Ženy, neviem ako vy, ja ich pár mám a na našich kamarátstvach oceňujem hlavne to, že sa môžeme pozhovárať o čomkoľvek a ja sa dozvedám niečo aj z vnímania „druhej“ strany.

Áno. neskutočne ma fascinujú  rozdiely medzi nami – pohlaviami, naše rozdielne reakcie a vnímanie. Kamaráti chlapi sú super a ešte viac tí, ktorých ženy absolútne nepriťahujú. Pretože nakupovanie s kamarátom,  ktorý má vkus, nemá problém počúvať, nedovolí vám kúpiť si na seba blbosť a môžete spolu oťukávať pekných chlapov naokolo je nesmierne osviežujúce. Sú tu však aj iné „priateľstvá“.

Neviem ako vy, ale ja už tuším, že s niektorými mužmi sa nedá kamarátiť. Nech sa hráme na čo chceme, je tam niečo. Nejaký ten balans na hrane. Aj keď to vnímame rozhodne a s rozumom, je popri tom aj to vnímanie celým telom. Nejaké chemické zlúčeniny prestupujú vzduchom a to celé nám s prehľadom likviduje náš úsudok. A to poriadne!

Ak sa hráme na kamarátov a obaja vieme, že zavrieť nás na mesiac na nejakú opustenú chatu by znamenalo v konečnom dôsledku koniec kamarátstva, tak je to v zásade chodenie na ostrí noža. A tu sa niekto môže aj porezať. Ženy, všetky vieme, že toto je krásna a vzrušujúca hra pri spoznávaní sa a popri vzájomnom obdive, ktorý je taký príjemný. Ale toto veru kamarátstvo nie je.

Verím, že kamarátstvo s mužom existuje. Kamarát je niekto, kto vás pozná a môžete mu plakať na pleci bez toho, aby na vás zaútočil jeho testosterón. Muži sú vždy priami, povedia vám to, čo si naozaj myslia, nemusíte hľadať medzi riadkami a schovávať sa v zákopoch komunikácie. Muži vám opravia vaše názory na ich svet. Kamarátstvo s mužmi vám zabezpečí aj šťastnejšie spolužitie – veď ak pochopíte ako a prečo konajú, tak celé partnerstvo dostane iný rozmer.

Prečo to vlastne rozpisujem? Chcem vám povedať len málo. Neklamme sa. Pri našich vzťahoch s mužmi si vytvárame zaujímavé predstavy a očakávania. Viete, že jedna z prvých myšlienok, ktoré nám prebiehajú hlavou pri zoznámení so zaujímavým mužom je naša predstava ako by sme vyzerali na našej svadbe? Neskutočné predbiehanie udalostí.

Podliehame ilúzii, že sme iba kamaráti a pritom, oni to vidia celkom inak. Podliehame aj predstave že „nás žerú“ a pritom sú to naozaj iba kamaráti. Oboje je frustrujúce.
Za mňa píšem iba toto: majme oči otvorené, vychutnávajme si chémiu, a vychutnávajme si kamarátstva. Robme to on-line v prítomnom okamihu. Bez prídavných rozprávok okolo. Môžem vám iba sľúbiť, že takto o nijakú rozprávku neprídete. Možno práve naopak.

Tak von s tým – ako je to s vami a vašimi kamarátstvami?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAký bol Adolf Hitler? A naozaj túžil ovládnuť svet?
Ďalší článokZačal sa natáčať nový česko-slovenský film Nikto ma nemá rád

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.