Ako v zdraví prežiť dovolenku pri mori?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy patríte medzi tých šťastlivcov, ktorých ešte len čaká letná dovolenka pri mori? Ak áno, prečítajte si našich pár rád, ako prežiť dovolenku bez ujmy.

Nezabúdajte na cestovné poistenie

Ak vám príde cestovné poistenie zbytočné, nezaobstarávajte si ho. Myslite však na to, že stať sa môže čokoľvek a dovolenka sa môže zmeniť na drámu. Môžete si vyvrtnúť členok, môžu vám ukradnúť batožinu a môže sa objaviť infekčná choroba, ktorá vám dokáže znepríjemniť dovolenku azda najviac. Je rozhodne lepšie nepodceniť riziká, ktoré na vás striehnu na každom kroku.

Pozor na priame slnko

Nemusíte ísť zrovna na slnečnú Sardíniu, o ktorej je veľmi dobre známe, že patrí k najslnečnejším krajinám v Stredomorí. Priame slnko je nepríjemne v ktorejkoľvek prímorskej krajine, preto nesmiete zabúdať na dostatočnú ochranu hlavy a pokožky. Používajte kvalitné opaľovacie krémy a popritom nezabúdajte ani na nosenie šiltovky, šatky alebo klobúka. Pokrývku hlavy si určite nenechajte doma. V časoch medzi 11:00 a 15:00 hodinou je slnko najsilnejšie. Ukryte sa niekde do tieňa, poprípade si choďte odpočinúť na hotelovú izbu. Čo myslíte, prečo je v stredomorských krajinách zaužívaná siesta?

Nezanedbávajte pitný režim

Piť by ste mali neustále, nielen vtedy, keď pocítite smäd. Keď pôjdete na pláž, alebo sa chystáte na zaujímavý poznávací zájazd v blízkosti letoviska, rozhodne si so sebou vezmite dostatočné množstvo tekutín. Pozor ale, nepite príliš chladené nápoje. Smäd neuhasia a ešte si spôsobíte komplikácie s prehĺtaním.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článok3 dôvody, prečo ženy najčastejšie odkladajú založenie rodiny
Ďalší článokSklený zámok: Kultový román podľa skutočnej udalosti
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.