3 dôvody, prečo ženy najčastejšie odkladajú založenie rodiny

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Byť matkou je veľká zodpovednosť. Mnohé ženy však napriek ideálnemu veku odkladajú materstvo na neskôr. Majú na to rôzne dôvody. Viete ale prečo ženy najčastejšie odkladajú založenie rodiny? Ponúkame vám hneď tri najčastejšie.

1. Nie sú finančne zabezpečené

Mať v dnešnej dobe dieťa je veľmi finančne náročné. Len základná výbavička pre dieťa dostane mladú rodinku do finančnej krízy. Niet divu, že väčšina mladých žien odkladá materstvo na neskôr. Najprv sa chcú zabezpečiť a až potom si chcú založiť rodinu. Materský a rodičovský príspevok je príliš nízky na to, aby si partneri mohli dovoliť výpadok jedného príjmu.

2. Chcú si užívať nezávislosť

Väčšina žien v produktívnom veku si chce užívať, chodiť na dovolenky, výlety a chce podnikať neplánované žúrky bez toho, aby museli utekať domov, pretože ich dieťa sa sťažuje na bolesť hlavy.

3. Majú strach

Prekvapivo aj toto je dôvod, prečo si mladé ženy nechcú zakladať rodiny. Obávajú sa, že ich pôrod zničí, že zdeformuje ich telo. Chcú mať šetrný pôrod, ale žiaľ nie každej žene to vyjde podľa predstáv. Tieto obavy sú úplne prirodzené, musíte sa s tým zmieriť. Treba však myslieť pozitívne, lebo aj zlé psychické rozpoloženie matky vplýva na plod.

Tip, ako si uľahčiť pôrod: Ak ste už ale tehotná, alebo sa v blízkej dobe pokúšať o bábätko, vopred si prečítajte o Dianatale. Je to pôrodnícky gél, ktorý pomáha pri pôrode a môže pomôcť aj vám.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChystáte sa na párty? Vyhnite sa týmto flirtovacím prehreškom
Ďalší článokAko v zdraví prežiť dovolenku pri mori?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.