Ako ste zistili, že ste tehotné? Mamičky prezradili znaky tehotenstva

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Viete, ako zistíte, či ste tehotné? Nielen meškanie menštruácie, ale aj averzia k niektorým potravinám, zmeny nálad, nadúvanie, časté močenie, únava, citlivé a zväčšené prsia, nevoľnosť alebo zvýšenie bazálnej teploty.  No naozajstný dôkaz však nájdete na pozitívnom tehotenskom teste. Pamätáte si na to aj vy alebo vás to ešte len čaká?

Foto: Sona Muth

Ženy majú rôzne skúsenosti:

„Mne povedal manžel, že som tehotná, a vôbec nie je gynekológ. Len sme ráno dojedali chlebíčky po večernej návšteve a zrazu mi prestal chutiť syr. Lepšie povedané, bol mi zrazu odporný. O 2 dni som prvýkrát vracala a bolo to jasné.“ (Petra)

„Po dlhom snažení som prestala dúfať. Nakúpila som si testov, že by som z peňazí mohla postavila dom. Mala som svoje dni a nič som neriešila, no pri jazde na koni a jeho pohyboch som mu skoro ovracala chrbát. Nakoniec pán doktor potvrdil, že som v štrnástom týždni. To bolo to najúžasnejšie pod slnkom!“ (Meli)

„Mne to došlo, keď mi zrazu prestala chutiť ranná káva. A to som cítila, že nie som chorá. Vtedy mi totiž zvyčajne káva nechutila.“ (Oli)

„Ja som to zistila presne v deň našej svadby. Nedostala som svoje dni, mávam ich vždy pravidelne v ten istý dátum. Najskôr som si aj myslela, že na príčine budú stresy zo svadby. Ale v pondelok ráno pred odletom na svadobnú cestu ma z omylu vyviedol lekár a potvrdil mi tehotenstvo.“ (Klára)

„Dozvedela som sa to v piatom týždni. Stále sa mi dalo spať, prsia ma nenormálne boleli a navyše ma bolelo aj brucho, ako keby mala prísť „návšteva“. Tiež som pochudla, čo sa týka chutí a vôni, nič som nespozorovala.  U každej je to však individuálne. Niektoré majú ranné nevoľnosti, iné zase nie.“ (Edit)

Foto: Sona Muth

„Moje prvé príznaky? Jedla som veľa grepov, pomarančov a orieškov. Tiež som mala občas závrate. Čo som si však uvedomila až po mesiaci, pravidelný čierny čaj s citrónom a čokoláda mi vôbec nechutili (a to vlastne až doteraz). Sladké nemusím ani vidieť! Na to, že som „takmer vegetarián“, (občas si dám kuracie, inak hovädzie a bravčové nemôžem ani vidieť) vtedy som dostala závratnú chuť na steak. Priateľ povedal, že asi tuší prečo. O týždeň na to som zatúžila po klobáse, praženici – jedlá, ktoré som v živote nikdy nejedla dobrovoľne. A chutia mi dodnes. Úplne sa mi prehodili chute a priateľ je z toho šťastný, lebo vraj je so mnou konečne radosť žiť! No a aby som nezabudla, boli aj tie klasické príznaky – zväčšené a bolestivé prsia, nechutenstvo, únava a keď mi vynechala menštruácia, tak to bolo skoro jasné. Inak si musím zaklopať, fyzicky som sa cítila od začiatku až doteraz vynikajúco. Takmer žiadna nevoľnosť, ani nič iné čo, by ma obmedzovalo.“ (Karolína)

Foto: Sona Muthpixabay.com
Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok7 vecí, po ktorých muži túžia vo vzťahu: Pravidelný sex a plný tanier nie sú všetko
Ďalší článokRodičia pod parou: Bláznivá komédia so Salmou Hayek a Alecom Baldwinom
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.