Ako si môžete posilniť imunitu a chrániť sa pred vírusmi?

posilniť imunitu
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Počas najchladnejšieho ročného obdobia je naša imunita ťažko skúšaná. Obzvlášť tento rok, kedy nám okrem chrípky hrozí aj nákaza koronavírusom. Každý z nás by v tomto ročnom období mal klásť dôraz na posilnenie imunity, aby dokázala lepšie odolávať vírusom a chránila nás pred chorobami.

Ako si ale môžete posilniť imunitu a chrániť sa pred vírusmi?

Doprajte si prechádzky na čerstvom vzduchu, v prírode

Imunitný systém nedokážeme podporiť, ak budete počas zimy zavretí vo vnútri domácnosti. Je nutné sa vyhýbať miestam s vysokou koncentráciou ľudí a odporúča sa chodiť práve na prechádzky do prírody na menej frekventované miesta. Každý z nás má vo svojom okolí, alebo dobre pozná miesto, kde nikto nechodí, resp. chodí tam veľmi málo ľudí a kde sa bude môcť poprechádzať, nadýchať sa čerstvého vzduchu a samozrejme aj posilniť imunitný systém.

Aj hodina prechádzky denne na čerstvom vzduchu, ideálne v prírode, vám pomôže posilniť váš imunitný systém.

Posilnite imunitu bylinkovými čajmi

Ak patríte k milovníčkam bylinkových čajov, práve počas tohto obdobia si ich doprajte. Čaj z repíka, šalvie, pamajoránu, mäty, medovky, či prvosienky dokáže podporiť imunitný systém. Ak vám bylinkové čaje samostatne nechutia, môžete si ich ochutiť citrónovou šťavou a chutným včelím medom vysokej kvality. Med však nedávajte do čerstvo uvareného čaju. Stratil by svoje liečivé účinky.

Kombinácia bylinkového čaju, citrónovej šťavy obsahujúcej vitamín C a samozrejme medu je skvelý liek na boj proti vírusom.

Odporúčame vám robiť aj čaj z čerstvých šípok. Aj šípky, najmä tie po prvých mrazoch, obsahujú vysoké hodnoty vitamínu C.

Ak chcete posilniť imunitu, odporúčame vám nepodceniť obliekanie a chrániť sa ochranným rúškom pred koronavírusom. Pomôcť si môžete aj užívaním propolisovej tinktúry, ktorá je vyrobená z kvalitného propolisu.

Ochrana imunity je v tomto ťažkom období dôležitá, preto nič nepodceňte a chráňte svoje telo nielen zvonku, aj aj zvnútra.

Zdroj obrázka:

Autor: ArtSyslik / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokKiná sa opäť otvárajú: Na čo sa môžete tešiť v decembri?
Ďalší článokKomédia Matky prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.