Ako rýchlo schudnúť: Najväčšie chyby pri chudnutí

ako rychlo schudnut
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Myslíte si, že sa držíte, no aj napriek tomu ručička na váhe stále nejde dole? Viete, ako rýchlo schudnúť? Možno robíte niektorú z týchto chýb! Akých omylov sa dopúšťame pri zhadzovaní váhy? 

Otázka, ako rýchlo schudnúť trápi nejednu z nás. Poďme sa ale pozrieť na najčastejšie chyby, ktorých sa pri odtučňovacej kúre dopúšťame.

Nejete pravidelne   

Ráno bez raňajok, v práci jogurt a sušienky a večer po príchode z práce do seba nahádžete všetko, čo v chladničke uvidíte. Už asi tušíte, že je to obrovská chyba. Rozložte si vašu stravu na 3 jedlá denne a uvidíte tú pozitívnu zmenu.

Nedávate si reálne ciele

Fyzicky skrátka nie je možné schudnúť povedzme 20 kíl za mesiac. Nemožné bez toho, aby sme si neublížili a kilogramy sa na vás nenalepili naspäť. Odporúčame stanoviť si za cieľ maximálne 1 až 2 kg za týždeň. Tabletky na chudnutie môžu procesy v tele o niečo urýchliť, no tiež nemôžete od nich očakávať, že vykonajú celú prácu za vás.

Prejedáte sa

Narušenie stravovacieho plánu nie je žiadna veda, pokiaľ sa tzv. cheat day nezmení na záchvatové prejedanie. Preto si zmiernite výčitky napríklad polhodinkou na bežiacom páse a následne pokračujte vo vašom zaužívanom zdravom životnom režime.

Nevylúčili ste alkohol a sladené nápoje

Namiesto sladkých minerálok, drinkov či vínka po večeri vypite zelený či mätový čaj. Alebo ešte lepšie – pred jedlom vypite pohár čistej vody. Za deň by ste mali do seba dostať minimálne 2 litre vody. Jej nedostatok sa nepodpíše len na vašom zdraví, ale aj chudnutí.

Neprijímate dostatočné množstvo živín

Pokiaľ naraz zmeníte svoje stravovacie návyky, vaše telo šokujete. Ono totiž netuší, že si vedome odopierate maškrty za vidinou menšej konfekčnej veľkosti. Vníma len náhly pokles prijatých kalórií a automaticky spúšťa úsporný režim, ktorý úzko súvisí so systémom boja o prežitie. No a s ním potom súvisí starý známy jojo-efekt.

Nadmerne prijímate potravu

Možno ste to ani nezaregistrovali, no ako ste začali chodiť do posilňovne váš apetít sa výrazne zvýšil. Ak sa snažíte vyrysovať postavičku, dvíhať ťažké váhy telu nepomôže pokiaľ svoj žalúdok nekŕmite kvalitnými proteínmi.

Nejete po šiestej večer

Pri chudnutí tento časový strop nie je vôbec dôležitý. To, kedy zjete svoje posledné jedlo, do veľkej miery závisí aj od toho, či momentálne vykonávate nejakú fyzickú aktivitu a o koľkej hodine idete spať. Dôležitejšie ako to, o koľkej hodine budete večerať, je to, čo budete večerať. Vzdajte sa rezňa s majonézovým šalátom a bude to v poriadku. Naposledy by ste mali jesť 4 hodiny pred spaním.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokUkryté vo hviezdach: Pútavý historicko-súčasný príbeh
Ďalší článokSviečková na smotane z hovädzieho zadného
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.