Cvičenie do plaviek: 30 minút denne a ste fit!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Máte sedavé zamestnanie a na cvičenie nemáte čas? Ale blížiace sa leto a neestetické faldíky vám spôsobujú vrásky na čele? Túžite po sexi krivkách, ktoré by ste chceli odhaliť na kúpaliskovej premiére? Niekedy stačí aj pár minút pohybu denne, ubrať z kalórií a pritvrdiť! Bez pevnej vôle to však nepôjde.

„Mala by som schudnúť!“ Presne túto vetu si denne hovorí X žien. Ale koľko z nich neostane iba pri kritickom povzdychu a svoj plán dotiahne až dokonca? Ruku na srdce, milé dámy. Ktorej z vás už miliónkrát prekazil diétny režim nejeden chutný koláčik či „pani Lenivosť“? O tom, že pri chudnutí platí rovnica: vyšší energetický výdaj a nižší príjem nemusíme veľmi básniť. Pri redukcií hmotnosti tvorí 75% úspechu strava a 25% pripadá na cvičenie. Tak sa na to cvičenie poďme spoločne pozrieť…

workout-1420741_1920

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 minút kardia denne                              

Fitness trénerka odporúča šesťkrát do týždňa tridsať minútový kardio tréning. Môžete si vybrať: beh, rýchla chôdza, cvičenie na stacionárnom bicykli alebo na stepperi. Akýkoľvek pohyb, ktorý rozprúdi krv a prinúti telo spaľovať tuky. Dôležité je, aby sa pritom tepová frekvencia pohybovala na úrovni 135 až 145 úderov za minútu, čo je na úrovni mierne zvýšenej námahy, pri ktorej sa začíname potiť.

Tepová frevencia nemôže stúpnuť

Keby tep vyskočil vyššie, telo by začalo spaľovať glykogén zo svalovej hmoty a nie tuk! A my by sme sa márne snažili „vypotiť aj dušu“. Pulz si môžete zmerať tak, že na chvíľu prestanete cvičiť a ruku priložíte na krčnú tepnu alebo sa riaďte inteligentnými kardio strojmi. Tie vás okamžite upozornia, keď opustíte fázu spaľovania tukov a prehupnete sa k spaľovaniu glykogénu. Väčšina ľudí si myslí, že čím je ich nadváha väčšia, tým intenzívnejšie by mali cvičiť. Je to však naopak. Čím ste ťažší, tým skôr vám stúpne tep lebo srdce musí pri tréningu podstúpiť väčšiu záťaž. Takže poďme na to!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPrekliata láska: Historická romanca pre milovníkov ľúbostných príbehov
Ďalší článokKráľovné zločinu: Hviezdne obsadená gangsterka
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.