Ako nakupovať oblečenie z Aliexpress-u?

aliexpress
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prečo nakupovať oblečenie z butikov, keď aj tak sa väčšina vyrába v Číne – rozmýšľate podobne? Potom možno aj vás osud (alebo internetový vyhľadávač) zaviedol na stránku AliExpress-u, ktorý vás iste ohúril obrovským výberom tovarov a svojimi ohromne nízkymi cenami, vrátane dopravy zdarma. Z Číny! Skúste cez Aliexpress nakúpiť aj vy!

Skôr, než si ukážeme ako nakupovať cez AliExpress, treba povedať, že web AliExpress už funguje v desiatkach jazykových mutácií. Je dobré, ak aspoň na základnej úrovni ovládate angličtinu – anglická jazyková mutácia je spravená prehľadne, na rozdiel od tej slovenskej, ktorá v mnohých prípadoch ponúkne skôr zavádzajúce ako relevantné informácie.

Ako nájsť oblečenie

Na ľavej strane home-page nájdete štandardné menu s hlavnými kategóriami, na ktoré stačí prejsť kurzorom a otvoria sa vám ďalšie úrovne, respektíve uvidíte ďalšie vetvenie hlavnej kategórie do dvoch podkategórií. Dámska móda má napríklad 6 podkategórií a každá z nich je ešte ďalej delená na podkategórie. K výberu vhodného oblečenia pomáha aj systém pokročilých filtrov, v ktorých si zvolíte doslova akýkoľvek parameter produktu (farba, veľkosť, materiál, dĺžka rukávov, strih, výstrih a pod.).

Ďalšou z možností ako oblečenie hľadať, ponúka vyhľadávacia lišta v hornej časti home-page. Ak pracujete so stránkou v angličtine, treba do nej zadávať anglické slová, jedno ale aj viacslovné výrazy či značky. Akonáhle začnete písať, lišta vám ponúkne niekoľko možností.

Ako vyberať oblečenie

Všetky modely vyzerajú na profesionálnych fotkách krásne, no sú také aj v skutočnosti? O tom sa dá presvedčiť niekoľkými spôsobmi:

  • Niektorí predajcovia ponúkajú bohaté portfólio, nie len štúdiových produktových fotografií, na ktorých máte možnosť príslušný tovar vidieť realistickejšie.
  • Vyplatí sa ale sledovať aj zákaznícku spätnú väzbu – Feedback with pictures, kde nájdete reálne fotografie tovaru od ľudí z celého sveta, ktorí si produkt kúpili pred vami. Aj na základe týchto reakcií sa dá kvalita tovaru veľmi dobre posúdiť.
  • Poslednou možnosťou je kontaktovať priamo predajcu, a to prostredníctvom formulára Contact Seller – nájdete ho pri každom produkte.

Čo sa týka výberu veľkostí, oplatí sa radšej merať ako sa pridŕžať označení S, M, L a pod. Po nedobrých skúsenostiach už väčšina predajcov uvádza pri tovaroch aj veľkostné tabuľky, konkrétne rozmery, či prívlastok „Asian“ (ázijský) pri označeniach veľkostí.

Reputácia predajcu

Pri nákupe považujte za dôležitý moment aj reputáciu daného predajcu. Povesť predajcu je hodnotená na viacerých úrovniach – dobrá povesť je hodnotená medailami (1 až 5), veľmi dobrá diamantmi a výborná korunami (opäť 1 až 5 koruniek). To však neznamená, že predajca s jednou medailou je zlým predajcom – možno je len na trhu nový. Veľmi výpovedné môžu byť v tomto prípade aj ďalšie ukazovatele ako úroveň popisov produktu, úroveň komunikácie či doba dodania tovaru. Veľmi dôležité je tiež porovnávať povesť predajcu s hodnoteniami ich konkrétnych produktov. Tieto dva ukazovatele nemusia byť vždy v zhode.

Označenie originality

Ešte pár rokov dozadu bolo na AliExpresse bežné predávať napodobeniny originálov slávnych značiek. Rozčarovanie zákazníkov bolo veľké, preto AliExpress pristúpil k ich ochrane a ochrane predajcov, ktorí 100 % originálne oblečenie a tovar predávajú. Originálne produkty spoznáte podľa označenia „Guaranteed Genuine“ – symbolu dolára (preškrtnuté S). V prípade, že by ste ale originál aj tak neobdržali, AliExpress vám v plnej miere vykryje finančnú stratu a zatrhne pôsobenie podvodného predajcu na svojom webe.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokKrížovka života: Ako predchádzať vážnym chorobám?
Ďalší článokKnižná novinka Sleduj ma od autorky A.V. Geigerovej
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.