Masív z orientu ako silné znamenie vkusu a prosperity

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Čo môže byť útulnejšie, teplejšie a rafinovanejšie ako drevená podlaha alebo masívny nábytok? Predsa prirodzený vzor dreva, jeho čisté teplo, vôňa a dokonca aj zvuk vytvárajúci jedinečnú a zdokonalenú atmosféru v dome alebo byte. Bez lepenia a špeciálnych prísad, pevný a kvalitný materiál, ktorý vám poskytne komfort na niekoľko desiatok rokov.

 

Nábytok z prírodného dreva je obľúbený už mnoho storočí, a to aj napriek tomu, že sa objavujú stále modernejšie materiály. Navyše, dnes je masív znamením dobrého vkusu a prosperity, vďaka čomu pôsobí ako elita alebo moderný solitér. Viete ale ako vám môžu jeho vynikajúce vlastnosti a výhody vo svete špičkových materiálov zjednodušiť váš život?

 

Ekologická kompatibilita

Prírodné drevo je materiál, ktorého bezpečnosť bola testovaná už celé roky. Na rozdiel od drevotriesky, MDF dosky a podobných konštrukčných materiálov dnešných lacných doplnkov, moderný masívny nábytok neobsahuje toxické nečistoty, najmä formaldehyd, ktorý môže vážne poškodiť vaše zdravie a pohodu počas výskytu v interiéri. Zvlášť dôležitá je táto vlastnosť dreveného nábytku, ak ním chcete zariadiť miestnosť pre deti. Ak si zvolíte masív, je zaručené, že bude mať aj vaša ratolesť optimálne podmienky pre svoj rozvoj.

 

Vysoký výkon

Každý typ dreva má svoje špecifické vlastnosti, ktoré určujú jeho praktickosť použitia v domácich podmienkach. U nás sú najpopulárnejšie dub a smrek,  no veľmi vzácne je napríklad aj exotické mango a iné dreviny, ktoré sa vyznačujú vysokou hustotou, odolnosťou voči vlhkosti, trvanlivosťou a dobrou pevnosťou. Vďaka širokému výberu si tak môžete svoj priestor vybaviť nábytkom s rôznymi vlastnosťami v závislosti od podmienok, v ktorých sa používa.

 

Energia a unikát orientálnych drevín

Zrejme každý z nás vie, že klasický strom má svoju vlastnú energiu, ktorá môže mať vážny vplyv na emocionálne a fyzické zdravie ľudí. Môžeme vyzdvihnúť tzv. darcovské stromy, ktoré dokážu zlepšiť energiu a dodať ľuďom vitalitu.

 

Indický palisander Sheesham z rodu Dalbergia sissoo sa radí zasa k tým vždy zeleným, ktoré dorastajú až do výšky 25 metrov. Jeho kmeň je biely a v strede sa mení na svetlohnedú drevinu. Na masívny nábytok je ideálny, pretože disponuje unikátnou a jedinečnou kresbou, ktorú by ste v obchodných domoch s nábytkom u nás asi len veľmi ťažko hľadali.

 

Elegantné jedálenské stoly z masívu tohto druhu budú preto elegantným riešením pre váš originálny dizajn s využitím prírodných materiálov v interiéri, pretože ide o dobré výkonové charakteristiky, bohatú štruktúru a špeciálnu arómu.

 

Aj váš interiér môže byť vďaka nemu dokonalý a pôsobiť neokázalým luxusom, pokiaľ si ho správne vyberiete a zohľadníte pritom spomínané výhody. Vydrží, je nádherný a praktický!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSpôsob, ako sa čo najrýchlejšie naučiť cudzí jazyk
Ďalší článokHistorická romanca Hriech prvej noci
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.