Aké ISO normy okrem ISO 9001 sú vhodné aj pre vašu firmu?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak podnikáte, s najväčšou pravdepodobnosťou viete, čo sú ISO normy. Spomedzi nich je zrejme najznámejšou ISO 9001, ktorá rieši procesy v rámci odberateľsko-dodávateľských vzťahov. Často tak zaujíma zákazníkov, pre ktorých môže byť určitou známkou kvality firmy.

Je čas postaviť sa k ochrane životného prostredia naozaj zodpovedne

ISO normy však nemyslia len na zákazníkov. Ideálna firma totižto nemyslí len na zisky od zákazníkov. V súčasnosti sa čoraz viac presadzuje zodpovednejší prístup k životnému prostrediu. Popravde, je najvyšší čas, keďže likvidácia životného prostredia môže mať katastrofálne následky.

K zodpovednému prístupu v súvislosti so životným prostredím vedie spoločnosti norma ISO 14001, ktorej základným zámerom je podpora ochrany životného prostredia a prevencia voči znečisťovaniu prírody. Ak už túto normu spĺňate a chcete svoj prístup k životnému prostrediu posunúť na ešte vyššiu úroveň, zaujímať by vás mohla schéma EMAS.

EMAS je európska schéma pre environmentálne manažérstvo a audit. Pre spoločnosti a iné organizácie je to nástroj na hodnotenie, reportovanie a zlepšovanie environmentálneho správania. Ak spĺňate normu ISO 14001, dalo by sa povedať, že to najdôležitejšie máte za sebou, ale EMAS má aj ďalšie požiadavky.

Zamestnanci sú pre každú firmu dôležití

V neposlednom rade sú pre každú firmu dôležití aj jej zamestnanci. Tie majú tiež svoje požiadavky a jednou z nich je aj bezpečnosť na pracovisku. Nikto predsa nechce pracovať v prostredí, kde pravidelne hrozí riziko zdravotného úrazu.

A práve s bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci súvisí norma ISO 45001. Je medzinárodne uznávanou špecifikáciou pre posudzovanie systémov manažérstva BOZP. Jej základným princípom je identifikácia možných rizík na jednotlivých pracoviskách a ich riadenie spôsobom, aby bolo minimalizované prípadné poškodenie zdravia zamestnancov. Pretože najlepšie zabránite pracovným úrazom dobrou prevenciou.

Zdroj obrázka:

Autor: UnderhilStudio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNa novej českej komédii Keby radšej horelo sa smejú diváci po celom svete
Ďalší článokNový film Georgea Millera si na festivale v Cannes vyslúžil šesťminútové „standing ovation“
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.