Aj vy pijete v práci kávu? Rozhodne nie ste jediné

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bez kávy si množstvo ľudí nevie predstaviť svoj deň. Niet divu, veď ide o najobľúbenejší nápoj na svete. Alebo prinajhoršom je druhá za čajom, keďže o tom, ktorý z týchto dvoch nápojov je skutočným lídrom, sa vedú debaty, ktoré sú často ovplyvnené osobnou preferenciou.

Celosvetová popularita kávy stále rastie

V prospech obľúbeného kofeínového nápoja hovorí aj to, že predaj kávy medziročne rastie a výnimkou neboli ani roky 2020/2021. Nárast bol síce mierny, ale to sa dá čakať, keďže sa káva už dávno pije v obrovskom množstve.

Kávu skrátka pijeme všade. Nielen v dobrej kaviarni, či reštaurácii, ale aj doma, či na pracovisku. Vďaka tomu, že aj u nás vznikajú pražiarne, ktoré produkujú naozaj kvalitnú kávu, sa aj Slováci učia, čo je to skutočne skvelá káva a záujem o výberovú kávu rastie aj v domácnostiach, či na pracoviskách.

Dávka energie, či priestor pre socializáciu?

A práve s prácou sa nám pitie kávy spája naozaj často. Pre mnohých je káva začiatkom každého pracovného dňa a ani si nevedia predstaviť, že by podávali extra pracovné výkony bez šálky lahodnej kávy. A keď počas ťažkého dňa dochádza energia? Výraznou vzpruhou dokáže byť práve šálka kávy, vďaka ktorej to dokážeme „doklepať“ až do konca pracovnej smeny.

A ako sme už spomenuli aj u nás čoraz viac vyhľadávame naozaj kvalitné kávy na úkor rôznych instantných akože káv a týka sa to aj kávy pre firmy. Kedysi boli na pracoviskách bežné práve spomínané rôzne instantné zmesi a v súčasnosti sú trendom vo firmách automatické kávovary, vďaka ktorým si zamestnanci môžu vychutnať šálku čerstvo mletej kávy.

Takýto kávovar je často vo firmách zároveň miestom socializácie medzi kolegami a utužovania dobrých vzťahov. Veď kde sa lepšie debatuje s kolegami ako pri šálke chutnej kávy? No vidíte, tiež vám nič iné nenapadá.

Zdroj obrázka:

Autor: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHľadáte nábytkové kovanie, ktoré vydrží? Vyberte si HETTICH
Ďalší článokNa novej českej komédii Keby radšej horelo sa smejú diváci po celom svete
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.