Aj vy pijete v práci kávu? Rozhodne nie ste jediné

Bez kávy si množstvo ľudí nevie predstaviť svoj deň. Niet divu, veď ide o najobľúbenejší nápoj na svete. Alebo prinajhoršom je druhá za čajom, keďže o tom, ktorý z týchto dvoch nápojov je skutočným lídrom, sa vedú debaty, ktoré sú často ovplyvnené osobnou preferenciou.

Celosvetová popularita kávy stále rastie

V prospech obľúbeného kofeínového nápoja hovorí aj to, že predaj kávy medziročne rastie a výnimkou neboli ani roky 2020/2021. Nárast bol síce mierny, ale to sa dá čakať, keďže sa káva už dávno pije v obrovskom množstve.

Kávu skrátka pijeme všade. Nielen v dobrej kaviarni, či reštaurácii, ale aj doma, či na pracovisku. Vďaka tomu, že aj u nás vznikajú pražiarne, ktoré produkujú naozaj kvalitnú kávu, sa aj Slováci učia, čo je to skutočne skvelá káva a záujem o výberovú kávu rastie aj v domácnostiach, či na pracoviskách.

Dávka energie, či priestor pre socializáciu?

A práve s prácou sa nám pitie kávy spája naozaj často. Pre mnohých je káva začiatkom každého pracovného dňa a ani si nevedia predstaviť, že by podávali extra pracovné výkony bez šálky lahodnej kávy. A keď počas ťažkého dňa dochádza energia? Výraznou vzpruhou dokáže byť práve šálka kávy, vďaka ktorej to dokážeme „doklepať“ až do konca pracovnej smeny.

A ako sme už spomenuli aj u nás čoraz viac vyhľadávame naozaj kvalitné kávy na úkor rôznych instantných akože káv a týka sa to aj kávy pre firmy. Kedysi boli na pracoviskách bežné práve spomínané rôzne instantné zmesi a v súčasnosti sú trendom vo firmách automatické kávovary, vďaka ktorým si zamestnanci môžu vychutnať šálku čerstvo mletej kávy.

Takýto kávovar je často vo firmách zároveň miestom socializácie medzi kolegami a utužovania dobrých vzťahov. Veď kde sa lepšie debatuje s kolegami ako pri šálke chutnej kávy? No vidíte, tiež vám nič iné nenapadá.

Zdroj obrázka:

Autor: G-Stock Studio / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.