Vysoká škola je ozaj výborný tréning sily jednotlivca. Nepodľahnite pri prvej prekážke! Stojí to za to, lebo…
1. Vysoká škola vylepší vašu komunikáciu ako takú
Ja osobne som ešte stále v menšom strese keď mám povedať niečo nahlas pred menšou, nedajbože väčšou skupinou ľudí, nehľadiac na to, či je to prejav oficiálny alebo súkromný (viem, paradoxné, keď raz chcem pracovať v rádiu). Môj psychický blok vystupovania pred „obecenstvom“ by bol však značne eliminovaný tým, že ma bude vidieť maximálne tak technik. Ale pre porovnanie – je to asi tak 34-krát lepšie ako kedysi.
2. Vysoká škola zlepší vašu schopnosť pracovať samostatne
Vždy ma bavilo riešiť si veci samostatne, niečo vybavovať atď. Teraz to však nadobudlo nový, ťažší rozmer (zháňať materiály, zdroje k seminárnym prácam, bežné veci týkajúce sa zápisu, zapisovanie predmetov, prihlasovanie sa na rozvrh a tak podobne). Možno sa smejete, ale pre mňa, technické drevo, sú tieto veci utrpením. Myšlienku dať to spraviť niekomu inému som ale zavrhla. Keď nedokážem TOTO, čo príde nabudúce? Budú za mňa robiť aj ďalšie, v živote ešte dôležitejšie veci (nie žeby škola podstatná nebola, ale chápete, čo tým myslím), iní?
3. Máte možnosť ďalej čerpať študentské výhody
Zľavy na vstupy aj na kadečo hmotné sa zídu. V neposlednom rade mi to, že som študent VŠ, zabezpečilo aj možnosť brigádovať.
Ak rozmýšľate kde, respektíve či si vôbec podať prihlášku, spomenula som 3 dôvody, prečo áno. Jasné, je za tým drina. Ale vidím v tom viac pozitív. No a mudrlantom z Vysokej školy života a „rýpalkom“, ktorí majú plné ústa viet typu: „Ďalší v poradovníku na Úrade práce“, „Ďalší, čo rozšíri rady nezamestnaných“, „Takže teraz budeš hlavný pokladník v mekáči?“ a podobne, adresujem: „Upracte si vlastný život. A ešte otázku, či rozmýšľali, že čo ak sa raz budú plaziť kvôli práci do toho spomínaného McDonaldu, kde bude niekto z nás absolventov marketingový špecialista, manažér alebo hovorca?“