5 chýb, ktorým sa vyhnite pri úprave obočia

Najväčšiu pozornosť na tvári upútajú oči a pery, avšak celkový výraz významne dopĺňa a podčiarkuje pekne vytvarované a úhľadné obočie. Môžete si ho dať upraviť v salónoch a profesionálnym prístupom tak získať dlhotrvajúci a pekný vzhľad.

Veľa žien si ho však upravuje samo, čo niekedy nedopadne najšťastnejšie. Preto si prečítajte, ako má vyzerať správne upravené obočie a akým chybám sa vyhnúť pri jeho tvarovaní.

  1. Nesprávne vytrhané

Keď obočie ešte len vytrhávajte, dbajte na základné pravidlo: jeho prirodzený tvar musí ostať zachovaný. Vytrhávajte len chĺpky, ktoré sú “navyše”, mimo prirodzenej kontúry. Nevytrhávajte viac chĺpkov naraz, aby ste si nechtiac túto kontúru nenarušili. Pomôcť si môžete aj tým, že si línie jemne predkreslíte ceruzkou na obočie.

  1. Zlé ohraničenie

Vaše obočie musí byť ohraničené, avšak nesmie to byť kontúra hranatá, ani špicatá. To pôsobí na tvári najrušivejšie a najneprirodzenejšie.

  1. Neprimeraná dĺžka

Hranicu, kde by malo začínať a končiť vaše obočie si môžete odmerať pomocou štetca na líčenie. Ak ho priložíte zvisle k bodu, kde končí vaša nosná dierka a bude prechádzať cez kútik oka, vznikne vám bod začiatku obočia. Keď prepojíte vonkajší kútik oka a nos, dopracujete sa k hranici, kde má obočie končiť. Keď tým istým spôsobom budete prechádzať cez stred oka, na obočí by ste mali vidieť miesto, kde bude klenúť oblúk vášho obočia.

  1. Nevhodná farba

Farba obočia musí korešpondovať s farbou vašich vlasov. Presnejšie, malo by byť buď rovnakého odtieňa, alebo o odtieň tmavšie ako vaše vlasy. Nie je vhodné nanášať na obočie svetlejší farebný odtieň. Dávajte si ale pozor na extrémy: pri blond vlasoch určite nevoľte čiernu farbu. Ženy s blond vlasmi si majú voliť hnedú, prípadne šedú ceruzku na obočie.

  1. Nekorektné nanášanie

Pred tým, než si na obočie nanesiete produkt pre jeho zvýraznenie, použite štetec na obočie a uhlaďte ho. Na zvýraznenie farby aplikujte buď ceruzku alebo tiene na obočie. Dekoratívna kozmetika Paese má vo svojej ponuke tiene na obočie so včelím voskom. Sú ideálne pre ženy, ktoré nepotrebujú doplniť obočie, ale chcú iba zdôrazniť jeho tvar.

Ak je obočie zvýraznené správnym spôsobom, dodá vašej tvári upravený vzhľad a príjemný výraz. Pri troche trpezlivosti si určite poradíte s vhodným nanášaním produktov a spomínaným chybám sa vyhnete.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokProvokatívny príbeh zakázanej lásky: Tip na knihu
Ďalší článokSúťaž ukončená: Vyhrajte knihu od Nory Roberts: Odteraz už navždy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.