Začiatky podnikania nie sú jednoduché, ale dajú sa trochu uľahčiť

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Cesta od rozhodnutia začať podnikať až po riadenie zabehnutej spoločnosti je dlhá a rozhodne nie je jednoduchá. Na úspech v podnikaní neexistuje žiadny recept. Veď z hľadiska vašej kariéry ide o postavenie sa na vlastné nohy, tak si musíte vedieť poradiť.

Nechajte proces zakladania s.r.o. na iných

Aj keď budovanie úspešnej spoločnosti nie je jednoduché, môže byť aspoň trochu jednoduchšie. Minimálne, čo sa úplných začiatkov týka. Ako to? Každý, kto niekedy začínal s vlastným podnikaním, vám určite povie, že na začiatku je potrebné myslieť na množstvo vecí.

A nesmieme zabudnúť na základ tohto všetkého a teda zakladanie s.r.o. To samotné je procesom, ktorý zaberie nemálo času. A práve tohto procesu sa môžete zbaviť tak, že si vlastnú s.r.o. necháte založiť. Ušetríte tak čas, ktorý budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie.

Lacné a lukratívne sídlo pre vašu firmu? Žiadny problém

Ďalšie zjednodušenie sa týka sídla firmy. Každá spoločnosť totiž musí mať zapísané nejaké sídlo. Ak začínate podnikať v oblasti, v ktorej pre výkon podnikania potrebujete reálne priestory, nepomôžete si, musíte si skrátka nejaké priestory nájsť.

Avšak v prípade, že svoje podnikanie môžete (aspoň takto v začiatkoch) vykonávať napríklad aj z domu (ako taký permanentný home office), boli by priestory pre vašu novovznikajúcu firmu zbytočnou finančnou záťažou. Nejaké sídlo však vaša spoločnosť musí mať.

Riešenia sú v tomto prípade prakticky dve: prvým je, zapísať si ako sídlo adresu svojho trvalého pobytu. Nepozdáva sa vám takéto riešenie? Tak potom tu je ešte možnosť virtuálneho sídla. Výhodou takéhoto riešenia je, že môžete mať ako sídlo vašej spoločnosti zapísanú aj veľmi lukratívnu adresu za minimálnu sumu. A verte, že aj taká zdanlivá drobnosť akou je sídlo vašej firmy, má vplyv na prestíž vášho podnikania.

Zdroj obrázka:

Autor: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPo siedmich rokoch prichádza do kín ďalší film fenomenálneho Georgea Millera
Ďalší článokMilosrdný samaritán: Kto je schopný vraždiť pre svoj neomylný názor?!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.