Vtipné a trefné hlášky: To je diár DarkSide of Žika

kniha
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Tento Dark-diár spáchala Žika, z ktorej sa na sociálnych sieťach stal fenomén. Len na Facebooku má vyše 120-tisíc fanúšikov, ktorých denne zásobuje uletenými, šialenými, ale výstižnými a trefnými hláškami. A teraz vyšiel Martine Žikavskej alias Žike temný diár so super hláškami a vtipnými poznámkami. Podtitul hovorí za všetko – rozum nie je obočie, ten nedokreslíš. DarkSide of Žika.

Ako tvrdí Žika, každý z nás má totiž temnú stránku. Niekomu o nej povieme, niekto ju nikdy nespozná. Toto je veselý diár práve o nej. Nemusíte nikomu hovoriť, čo v ňom máte, hlavne sa bavte a nikdy nikomu nedovoľte, aby vám kecal do toho, ako máte v ktorý deň žiť. A nech je každý z tých dní plný zábavy!

„Len som si pôvodne chcela písať, čo si myslím. Boli slová, ktoré som v rádiu veľmi používať nemohla. Ale všetci ich poznáme a jednoducho to niekedy bez nich nejde,“ približuje Žika.

Diár na rok 2020 má na každý deň jeden riadok, na každý týždeň červeno-čierny obrázok, ale k niektorým dňom, obzvlášť hnusným (ako je pondelok) alebo obzvlášť pekným (sobota, narodeniny, Silvester) sú urobené špeciálne vtipné poznámky. Tých je tam okolo 150.

A pozor, k diáru sú aj nálepky s vetami, aby ste si mohli značkovať územie.

Život je ako prechádzka v parku.
Nikdy nevieš, kedy vstúpiš do hovna.

Kto je Žika?

DarkSide of Žika je facebookový profil fiktívnej osoby, ktorý kedysi vznikol pre asi 10 jej kamošiek, ktorým sa páčili jej hlášky. Funguje tretí rok a už má tých fans cez 120 000.
„To sú tie červeno/čierne obrázky, ktoré videl každý, kto má fcb profil,“ usmieva sa Žika.

Ale to nebol pôvodne jej zámer. Len si chcela písať, dostať zo seba nejakú frustráciu, stres, zabaviť sa a pozdieľať to, čo sa nehodilo do rádia. Aj slová, ktoré máme v sebe, ale nepatrí sa na verejnosti…

Ako Žika prezradila, hedlajn na obálke knihy DarkSide of Žika mal byť pôvodne úplne iný.

Ja by som aj bola milá, ale všetci ma serú.
„Ale potom sme si uvedomili dve veci. Po prvé slovo SERÚ by nemuselo sadnúť každému. A po druhé ten diár nie je iba pre ženy, tak to chcelo niečo, čo sadne aj mužom. Tak sme vybrali práve Rozum nie je obočie. Ten nedokreslíš,“ vysvetľuje Žika.

A v čom je teda celé čaro Darku?
V jednoduchej veci. Pohrabať sa vo vlastnej hlave, nájsť malú pravdu a povedať ju dvoma vetami.
S pointou. Hotovo.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBoj proti démonickému klaunovi pokračuje: Do kín mieri horor To Kapitola 2
Ďalší článokAko zachrániť vzťah? Prečítajte si tieto tri rady
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.