Boj proti démonickému klaunovi pokračuje: Do kín mieri horor To Kapitola 2

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Po rokoch sa zlo vracia tam, kde sa už raz zdalo, že bolo porazené. Démonický klaun Pennywise začína znova vyčíňať v mestečku Derry a členovia Klubu núl musia naplniť svoj sľub, že sa mu v takom prípade postavia čelom. Budú pritom musieť čeliť hrozbe väčšej ako kedykoľvek predtým. Zlo ich už pozná a je na nich pripravené.

Horor To Kapitola 2, ktorý príde do kín 5. septembra, nie je len ďalším z filmových pokračovaní, ktoré ťažia z úspechu prvej časti. Spisovateľ Stephen King napísal knihu, v ktorej sa príbeh odohráva v dvoch časových líniách – v detstve hrdinov a v ich dospelosti. A práve do ich dospelých životov nás zavedie druhá filmová kapitola, ktorú nakrútil režisér Andy Muschietti s rovnakým tímom, doplneným o vychytené herecké mená.

Na plátnach sa objaví oscarovská nominantka Jessica Chastain (Farba citov, Interstellar), obľúbený James McAvoy (Rozpoltený, posledné filmy X-men), komediant Bill Hader, ktorý získal kultový status v show Saturday Night Live, alebo Finn Wolfhard, známyzo seriálu Stranger Things. Ako diabolský klaun sa vráti Bill Skarsgård, ktorému stvárnenie známeho zloducha vynieslo niekoľko ocenení a uznanie hororových fanúšikov po celom svete.  

Okrem fanúšikov sa filmové spracovanie teší aj podpore autora knižnej predlohy. Stephen King, legenda hororovej literatúry, spomína na moment, kedy videl Muschiettiho To z roku 2017: „Mal som nastavené očakávania, ale nebol som pripravený na fakt, že bude To až taký dobrý film. Myslím, že najvýpovednejším prejavom dôvery publika bol aplauz, ktorý nastal, keď prvý film skončil nápisom – To Kapitola 1. Diváci chceli viac. Teraz dostanú zvyšok. Nie je to pokračovanie, je to druhá polovica jedného príbehu.“

Snímku To Kapitola 2, ktorá podľa prvých ohlasov prináša ešte viac strachu i napätia, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. V mnohých kinách si môžete lístky na premietania zakúpiť už v týchto dňoch, keďže očakávajú vysoký záujem.

Pozrite si trailer k filmu:

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNa zázraky máme nos: Emotívne príbehy, ktoré rozplakali aj známu herečku
Ďalší článokVtipné a trefné hlášky: To je diár DarkSide of Žika
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.