Ako zachrániť vzťah? Prečítajte si tieto tri rady

Ako zachrániť vzťah
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy poznáte tie dni kedy váš vzťah ťahá štvortonový kváder na dno mora a vy si myslíte, že je to koniec? No, čo ak by sa dalo kváder postupne premeniť na drevený hranol, ktorý by sa tak zmenšil až by sa vynoril na hladinu?

Brali by ste túto možnosť alebo by ste radšej naložili na štvortonový kváder ešte jeden rovnakej veľkosti len, aby sa čo najskôr ponoril? V prípade, že máte radšej drevo ako kvádre, prečítajte si tri rady ako zachrániť váš vzťah.

Poznáte sa ako brat a sestra

Ste spolu 12 hodín denne a 7 dní v týždni? Ak áno, stopnite to! Možno ste si zvykli na svojho partnera či partnerku a chcete s ním tráviť najviac možného času, ale berte ohľad na váš vzťah. Samozrejme, že si na seba zvyknete a spoznáte sa dostatočne. Ale byť spolu maximum času? To je chyba!

Tým, že sa snažíte byť partnerovi neustále v pätách, nič nezlepšujete. Myslíte si, že si na seba zvykáte a budujete dôveru? Pravdou je, že obaja potrebujete predovšetkým čas sami pre seba. Ak ste spolu príliš často, uberte. Nie o polovicu, ale skôr viac než o polovicu! Môže to naozaj zachrániť vzťah.

Sociálna sieť ako termit času

Viete čo sú termity? Predstavte si, že sociálna sieť je drevo. Vy ste termit, ktorý ho tak často navštevuje až sa rozpadne. Kontrolujete vášho partnera každú pol hodinu či hodinu? Nechávate sa kontrolovať ako keby ste boli dieťa? Predsa ste dospelá osoba a váš vzťah musí byť založený na dôvere.

Ak vám partner verí, vypnite Facebook alebo odložte mobil na celý deň. Vopred to však partnerovi oznámte, aby ste sa nenašli náhodou večer na nástenke medzi nezvestnými osobami a užívajte si váš vlastný pokoj. Veď máte predsa myseľ, ktorá vás môže zabaviť a určite sa doma nájde niečo, čo bude prospešnejšie ako zbytočné sledovanie či je partner online alebo nie.

Kamaráti ako autori románov

Pozná to určite nejedna z vás. Kamaráti sú vševediaci. Vidia na sto kilometrov pred seba, majú sluch ako Superman a sú najlepšími rozprávačmi. Často krát sa však stáva, že tieto predpoklady sú iba výmysel. Áno je to tak! Väčšinou nemajú žiadne super schopnosti. Keby ich mali viete o tom. Takže pozor! Spoliehajte sa predovšetkým na seba a svoj inštinkt.

Ak sa dozviete, že váš partner bol na Mesiaci, nechal sa tam vystreliť na rakete a bozkával mimozemšťana, zadržte dych a premýšľajte. Bol by váš partner schopný niečoho podobného? Nepoznáte ho náhodou práve vy odzadu aj odpredu?

Samozrejme, kamaráti môžu mať pravdu a z vás sa stanú tí oklamaní, ale čo ak urobíte chybu a váš vzťah hodíte do drvičky odpadu? Nebudete to ľutovať?

Skúste sa spoliehať hlavne na seba!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVtipné a trefné hlášky: To je diár DarkSide of Žika
Ďalší článokMajself predstavil titulnú skladbu Posledný hráč k filmu Casino.$k
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.