Vianočné upratovanie: Ako sa pri ňom nezblázniť?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vás to ešte len čaká? Pochopiteľne, určite sa vám nechce leštiť celú domácnosť od stropu až po podlahu, no nevyhnete sa tomu. Aby ste ale vianočné upratovanie zvládli bez problémov a nezbláznili ste sa pri tom, musíte si určiť systém. Jedine tak zvládnete všetko bez zbytočných stresov a užijete si predvianočné obdobie.

Začnite už začiatkom decembra

Nechať si upratovanie miestností na poslednú chvíľu by vám spôsobilo zbytočný stres a nervy. Odporúčame vám začať už začiatkom decembra, čiže čím skôr, aby ste si pár dní pred sviatkami vychutnali zaslúžený oddych.

Odporúčame vám začať aspoň tri týždne pred Vianocami. Takto stíhate poutierať komplet celý sektorový nábytok a aj jeho obsah. A to nevravíme o iných činnostiach, ktoré musíte stihnúť!

Vytvorte si systém

Aby ste sa z vianočného upratovania nezbláznili, je potrebné, aby ste si vytvorili systém. Neskáčte od umývania podlahy k umývaniu kuchynskej linky. Odporúčame vám upratovať podľa miestností. Takto sa nestane, že si nebudete môcť spomenúť, či ste utierali prach z dreveného nábytku v konkrétnej miestnosti, alebo nie.

Ak chcete, umývanie okien si nechajte na jeden deň. Odporúčame najmä vtedy, ak nesneží a neprší, no zároveň nesvieti prudké slnko.

Keď si vytvoríte určitý systém (budete postupovať po miestnostiach), vyhnete sa zbytočným problémom pri upratovaní a všetko bude prebiehať hladko.

Na čo najčastejšie zabúdame?

Vianočné upratovanie je upratovanie ako každé iné. Pred sviatkami však zabúdame upratať niektoré

časti domácnosti. Nevšímame si prach v kútoch, zabúdame rozmraziť mazničku a chladničku, nepoumývame zaprskaný obklad v kuchyni a zabúdame vyčistiť rúru a mikrovlnku.

Nezabúdajte sa povenovať aj týmto miestam. Určite by ste sa nepotešili, keby vás návštevy počas vianočných sviatkov upozornili na zaprskaný kuchynský obklad a špinavé spotrebiče.

Neuštvite sa

Uvedomte si, že ponáhľať sa pri vianočnom upratovaní nemá zmysel. Ak budete mať vytvorený systém a budete sa ho držať, neuštvete sa. Ak poctivo upratujete každý víkend, v predsviatočnom období vás čaká maximálne tak umývanie okien, umývanie spotrebičov a umývanie obkladu v kúpeľni a kuchyni. Ak navyše plánujete ísť oddychovať mimo domov, napríklad na Liptov a už máte rezervované ubytovanie na Liptove, začnite s upratovaním skôr, aby ste neboli v strese, či to stihnete dovtedy, kým neodídete.

Dúfame, že vám naše rady uľahčia tento predvianočný zhon a vianočné upratovanie zvládnete bez zbytočných stresov. Vianoce sú sviatky pokoja. Nezabúdajte na to!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokMária Hamzová a jej novinka Odplata: Otravné smsky od bývalej…
Ďalší článokTipy na vianočné darčeky pre ženy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.