Vhodný výber darčeka pre dieťa

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Deň detí už síce bol, ale kto má vo svojom okolí malú ratolesť vie, že je niekedy veľmi náročné sa udržať a nekupovať darčeky vo veľkom a pri každej príležitosti. Je veľmi jednoduché skĺznuť k rozmaznávaniu, ak kupujete veci pre dieťa vo veľkom. Ak už chcete urobiť dieťaťu radosť a pritom vybrať praktickú vec, poradíme vám ako na to.

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Chce, aby bolo slušné, vážilo si veci a nesprávalo sa rozmaznane. Je však spôsob, ako vybrať úžasné darčeky pre deti tak, aby ste ich aj potešili, ale zároveň aj kúpili niečo využiteľné.

Praktický darček – vďačné dieťa

Dieťa vám preukáže svoju vďačnosť a bude šťastné za akýkoľvek darček a vy ste tu od toho, aby ste určili príležitosť, kedy je vhodné dieťa obdarovať. Je dieťa vo veku, kedy sa učí čas? Kúpte mu nápadité hodiny so zvukmi zvieratiek. Uvidíte to nadšenie v detských očiach.

Ak už je dieťa školou povinné, nič nepokazíte nápaditými pomôckami ako sú perá či krásne zošity. Deti by sa mali už od malička učiť zodpovednosti a dobrým spôsobom je im dať detskú pokladničku, kam si budú svoje našetrené drobné odkladať. Vy tak kúpite praktické lacné darčeky, ktorými si získate srdce dieťaťa.

Rodič dieťaťa vám poradí

V prípade, že kupujete darček cudziemu dieťaťu, skúste sa dopredu dohodnúť s rodičom, čo by sa im hodilo. Nie každý rodič bude rád za plyšové hračky a kupovať darček na to, aby hneď po odovzdaní bol odložený a nikdy sa nepoužil, nedáva žiadny zmysel. Hračky, ktoré dieťa rozvíjajú, pomáhajú mu učiť sa niečo nové alebo byť kreatívnym, sú dobrou voľbou. Skúste sa zamerať na kriedy, počítadlá či farbičky.

Pri menších deťoch vás to bude určite lákať kupovať oblečenie. To nie je úplne ideálnym riešením, pretože mnoho detí dedí oblečenie po súrodencoch či kamarátoch a nakoniec ostanú niektoré kúsky úplne nepoužité. Takže oblečeniu pre deti sa skúste vyhnúť.

Zdroj obrázku:
Syda Productions / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVelikán Michelangelo: Nádherná kniha o geniálnom umelcovi renesancie
Ďalší článokVlky zožrali človeka. Nehoda, či vražda?!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.