Urobte si tento rok lacnejšie Vianoce!

lacnejšie vianoce
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj tento rok bol pre väčšinu ľudí veľmi náročný – či už ste prišli o príjmy alebo vás nebodaj aj koronavírus zdravotne zasiahol. Robíte si ťažkú hlavu z toho ako finančne zvládnuť najkrajšie sviatky v roku? Vianoce sa dajú poňať aj nízkonákladovo. Nie je žiadna hanba, keď tento rok mierne poľavíte v nakupovaní a radšej uprednostníte šetrnejšie riešenia. Takto si urobíte lacnejšie Vianoce!

Ako skrotiť výdavky a cítiť sa príjemne počas týchto Vianoc?

Vianočné darčeky

Prvým krokom je, napísať si zoznam darčekov, ktoré plánujete kúpiť. Stanovte si rozpočet, ktorý nepresiahnete a podľa neho sa orientujte. Aj vám minulý rok pri vianočnom stromčeku blízki ofrflali načo ste kupovali toľko darčekov? Skúste na Štedrý deň inú taktiku a darujte im niečo skromnejšie, prípadne dar vyrobte sami. Veď hand-made výrobky sú stále v kurze. Možno to aj viac ocenia a vy nebudete mať taký prievan v peňaženke.

Ani deti netreba veľmi zasypávať kopou hračiek, ktoré aj tak za chvíľu skončia v kúte. Tí najmenší ešte ani len nechyrujú o nejakých Vianociach a niektorí rodičia im už stihli nakúpiť tony hračiek. Nezabudnite im vysvetliť, že tieto sviatky nie sú o darčekoch, ale o láske, pohode, harmónii, spolupatričnosti a šťastí. Takto ich budete učiť skromnosti už od mala.

Štedrá večera

Aj vy v závere roka fučíte s preplnenými bruchami a ledva sa hýbete? Dôvodom môže byť aj to, že ste si zmýlili sviatky Vianoc na sviatky obžerstva. Netreba vypekať dvadsať druhov koláčov či pripravovať desať kíl majonézového šalátu pre štvorčlennú rodinu. Skúste tento rok nakupovať potraviny s mierou. Aj tak zvyšky skončia buď v koši alebo prilepené na bruchách či zadkoch. A začiatkom roka nastane nová dilema – ako čo najrýchlejšie schudnúť.

Vianočná výzdoba

Tento rok sa o slovo hlási nový trend vianočných výzdob. Nepotrebujete sa zladiť do biela, červena či zlata. Stačí, že zájdete na povalu či pivnice a trochu sa pohrabete v starých ozdobách a využijete ich. Načo kupovať ďalšie zbytočné čačky-mačky. Pokiaľ by ste nenašli nič, alebo by bola výzdoba v dezolátnom stave, môžete si nejaké vyrobiť. Použite prírodné materiály z dreva, škorice, sušeného pomaranča či šišiek. Ak budete chcieť rozžiariť váš stromček uprednostnite LED žiarovky či solárne svetlá. Ušetríte nielen na elektrine, ale aj planétu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChutné (nielen) vianočné menu bez výčitiek
Ďalší článokVianočné nástrahy: Na čo si dať počas sviatkov pozor?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.