Bojujete vo vašej domácnosti s tvrdou vodou? Máme pre vás riešenie

tvrdá voda
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Problém s tvrdou vodou by ste mali riešiť skôr, ako vám prerastie cez hlavu a napácha závažnejšie škody. Čo je to tvrdá voda, aké nežiadúce efekty môže spôsobiť a hlavne, ako si s ňou efektívne poradiť sa dočítate v tomto článku.

Tvrdá voda v skratke

Tvrdá voda sa vyznačuje zvýšeným obsahom minerálnych látok. Hlavne vápnika a horčíka. Tieto minerály sú pre oko neviditeľné. Takže aj keď sa vám zdá, že z kohútika tečie číra voda, niekde vo vnútri tajne robia zlobu.

Usádzajú sa na vodovodných potrubiach a prítokoch vody do spotrebičov (umývačiek, pračiek, bojlerov atď.), spôsobujú koróziu, znížený prietok a skracujú ich celkovú dobu životnosti. Neupravená tvrdá voda môže spôsobiť množstvo problémov aj vašej pokožke a vlasom – vysúša, dráždi či dokonca zhoršuje príznaky ekzémov.

Zmäkčovač vody zatočí s problémom

Našťastie je tu riešenie, ktoré vás dokáže spomínaných nepríjemností ušetriť – zmäkčovače vody. Nainštalovanie zmäkčovacej jednotky je efektívnym spôsobom, ako upraviť množstvo rozpustných minerálov (neodstráni všetky, len ich eliminuje) ešte predtým, ako sa voda dostane k vodovodným potrubiam a domácim spotrebičom.

Najbežnejším typom sú katexové zmäkčovače. Prebieha tu proces zvaný “iónová výmena”. Voda s kladne nabitými minerálmi prechádza cez ložisko zmäkčujúceho materiálu. Ide o živicu, ktorá má opačný záporný náboj – minerály k sebe priťahuje, zachytáva ich a z nádrže sa ďalej dostáva už zmäkčená voda.

Zmäkčovače vody však nájdete aj v iných prevedeniach – fyzikálne, pre magnetickú úpravu vody a dávkovacie zmäkčovače, ktoré výrazne eliminujú tvorbu vodného kameňa. Vyrábajú sa tiež v rôznych veľkostiach, v závislosti od potrieb spotrebiteľa a miesta inštalácie (byty, domy, reštaurácie, priemysel a iné).

Nezabudnite sa poradiť s odborníkom. Správna inštalácia a pravidelná údržba vám prinesie požadovaný účinok a investícia do zmäkčovacieho systému sa vám vráti.

Zdroj obrázku: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSplnený sen. Historická romanca Mary Baloghovej
Ďalší článokChanning Tatum a sučka belgického ovčiaka Lulu spolu prežijú vtipné aj dojímavé dobrodružstvo v novom filme PES
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.