Triler Líška: Konflikty, ktoré ohrozujú našu budúcnosť

Líška
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Triler Líška je príbeh o mladom 18-ročnom kybernetickom géniovi, ktorého Briti využívali na rôzne akcie. Získal kódy hlavnej jadrovej databázy Iránu, čo sa dovtedy nikomu nepodarilo. Zaplietol sa do problematiky energetickej sebestačnosti Európy voči Rusku… Vstúpte do sveta technologickej a kybernetickej špionáže. Je pútavý a atraktívny, spletitý a hlavne nebezpečný, ak sa dostane do nesprávnych rúk.

V trileri Líška ide o preteky s časom po celej zemeguli s cieľom nájsť a chytiť – alebo kryť a zachrániť –, aby sa zmenila rovnováha svetových mocností. Čokoľvek sa stane, Líška sa nesmie dostať do nesprávnych rúk, lebo môže prísť niečo, čo si nevieme ani predstaviť.

Forsyth ponúka na pozadí príbehu aj akúsi analýzu súčasných geopolitických problémov, incidentov a možných dopadov.

Väčšina zbraní funguje na pokyn človeka. Väčšinu zbraní vieme kontrolovať. Ale čo ak najnebezpečnejšia zbraň na svete nie je riadená strela ani utajená ponorka či počítačový program?

Čo ak je to osemnásť-ročný mládenec s mimoriadnymi rozumovými schopnosťami, ktorý dokáže preniknúť do najsofistikovanejších bezpečnostných služieb na zemi a manipulovať so zbraňami tak, že sa obrátia proti samotným superveľmociam? Aká je jeho cena? A čo všetko  by ste urobili, aby ste sa ho zmocnili?

Frederick Forsyth je bývalý pilot RAF a investigatívny novinár. Celosvetovo sa preslávil trilerom Šakal o fiktívnom atentáte na generála de Gaulla, ktorý charakterizuje bleskové tempo deja skombinované s unikátnymi faktografickými informáciami.
Forsyth napísal aj ďalšie romány, ktoré sa stali bestsellermi: Pomstiteľ, Afganec, Spis Odessa, Kobra, Zoznam smrti či autobiografiu Outsider.
Jeho romány preložili do mnohých svetových jazykov a niektoré z nich boli sfilmované.

Začítajte sa do novinky Líška:

Nikto ich nevidel. Nikto ich nepočul. Tak to malo byť. Vojaci špeciálnych jednotiek v čiernom neviditeľne prekĺzli tmavou nocou k domu, ich cieľu.
            Vo väčšine miest a mestských centier je vždy, aj v najhlbšej noci, trochu svetla, ale na predmestí v anglickom provinčnom mestečku všetky svetlá o jednej v noci zhasínali. O druhej po polnoci tu vládla úplná tma. Sledovala ich len líška, no prirodzený pud jej radil, aby sa nezaplietla s ľudskými lovcami. Ani v jednom dome sa nesvietilo.
            Narazili na dvoch chodcov, obaja boli opití po pitke s kamarátmi, trvajúcej dlho do noci. Vojaci sa stiahli do záhrady medzi kríky, splynuli s čiernou tmou, kým sa potrundžení chlapi odtackali preč.
            Presne vedeli, kde sa nachádzajú, dlhé hodiny si dopodrobna naštudovali ulice aj dom. Mali k dispozícii fotografie, urobené z auta alebo z dronu. Zväčšené ich pripichli na stenu v zasadačke SAS neďaleko Herefordu a do posledného detailu si ich vryli do pamäti. Muži v ľahkej obuvi nezakopli ani sa nepotkli.

Viac na: www.bux.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko prekonať, že vás odkopol kvôli inej? Stačí spraviť tieto zmeny
Ďalší článokŠtýlovo zariadené kúpeľne, kde má všetko svoje miesto
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.