Trápi vás celulitída? Dajte jej zbohom!

celulitída
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto, čas krátkych sukní a nohavíc, je tu a vy sa stále trápite hrboľčekmi na vašej pokožke? Dajte sa do boja a celulitída vás už nemusí trápiť! Poradíme vám, ako na to.

Celulitída postihuje až viac ako 90 % žien.  Bez ohľadu na to, či majú nadváhu alebo  podváhu. Pomarančová koža sa totiž objavuje aj na tých, ktoré majú ideálnu hmotnosť.

1. Nespoliehajte sa na „zázračné“ gély či krémiky. Sľubujú hladkú kožu takmer na počkanie, ale v skutočnosti veľmi málo záleží na značke či cene. Pretože aj tie najefektívnejšie krémy účinkujú správne a rýchlo iba v kombinácii s pohybom. Ako doplnkovú starostlivosť proti celulitíde ich však rozhodne odporúčame. Krém nanášajte pravidelne dva razy denne (ráno a večer).Vyberajte si tie s účinnými látkami ako kofeín, extrakty z kakaa, morských rias, ženšen či sója.

2. Ruky preč od extrémnych diét! Namiesto tuku si odbúrate svalovú hmotu a vypestujete si živnú pôdu pre ešte neodbytnejšiu celulitídu. A to najmä vtedy, keď z jedálnička vylúčite všetky tuky. Práve tuk sa totiž stará o zdravý rast a normálny telesný vývoj. Ak si denne nenaložíte viac ako 30 percent tukov z celkového počtu kalórií (z toho maximálne 10 percent nasýtených tukov ako maslo, šľahačku, syr, salámu), robíte dobre.

3. Spomínali sme pohyb, avšak nepreháňajte to s ním. Mali by ste pouvažovať o aktívnom pohybe asi tak každý druhý deň. Svaly potrebujú regenerovať, na to nezabúdajte. Tridsať minút vytrvalostného tréningu je naozaj efektívnych, pretože od 20. minúty začína telo spaľovať tukové zásoby. Pozor však na pulz, nemal by prekročiť 140 pulzov za minútu. Optimálne sú športové aktivity ako plávanie, rýchla chôdza alebo bicyklovanie, pri týchto druhoch okrem kondičky naberajú pevnosť aj svaly.

4. Masáže podporujú prekrvenie a tým aj spaľovanie tukov. Dôležité však je, aby ste masírovali vždy smerom k srdcu. Masíruje potrebné miesta od kolena smerom nahor. Aj dennodenná štípavá masáž zvyšuje elasticitu kože.

5. Vyzbrojte sa trpezlivosťou. Na základe zdravého stravovania a dostatočného pohybu dáte pomarančovej koži KO. Okrem toho si môžete pomôcť aj striedavými sprchami. Alebo sa po teplom kúpeli osprchujte ľadovou vodou. Máme pre vás ešte jednu dôležitú informáciu: príliš tesné džínsy, pančuchy alebo nohavičky vyhoďte. Prekrvenie končatín vtedy nemá šancu.

6. Nakoniec, ale nie v poslednom rade – veľa pite a skoncujte s fajčením!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokEva Borušovičová a jej novinka Do plaviek
Ďalší článokLeto bez vody: Občas nájdeme lásku na úplne nečakaných miestach
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.