Tipy ako sa starať o domácnosť udržateľne

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Udržateľnosť je pre niektorých životný štýl, ale aj nutnosť. Problémom je potreba ľudí robiť všetko na 100 %, inak to pre väčšinu stráca zmysel. Môžeme ale postupovať pomaly, pretože nie je jednoduché meniť svoje návyky zo dňa na deň, neustále sa zlepšovať, učiť sa a čerpať inspiráciu.

Nahraďte jednorazové utierky

Drogérie nás v poslednej dobe tlačia k jednorazovým výrobkom. Príkladom môžu byť jednorazové utierky na prach do kúpeľne alebo kuchyne. Pritom stačí raz zainvestovať do správnych utierok, ktoré vydržia a investícia sa vám vráti hneď pri ďalšom nákupe. Udržateľnou voľbou môže byť mikrohandrička od značky Vileda, ktorá je vyrobená zo 100 % recyklovaného materiálu z PET fliaš. Naviac je vhodná pre všetky druhy povrchov, čím nemusíte kupovať žiadne extra naviac.

Vyskúšajte eco-friendly čistiace produkty

Tento krok je základom k udržateľnej čistote. Medzi základné ekologické produkty patrí jedlá sóda a citrón k odstráneniu nepríjemného zápachu, peroxid vodíka a soľ na odstránenie škvŕn a ocot ako viacúčelový čistiaci prostriedok. Používanie takýchto produktov udržuje prírodu bez toxických chemikálií a neprispieva k znečisteniu ovzdušia.

Zvoľte odnímateľné návleky a hlavice

Nájsť udržateľný produkt na umývanie podláh môže byť ošemetné. Pri výbere musíme dbať na kvalitu, aby nám výrobok vydržal čo najdlhšie a nemuseli sme ho každý rok obmieňať kvôli opotrebovanosti. Ak nechcete s upratovaním stráviť veľa času, zvoľte praktický mop 1.2 Spray Max od Viledy, ktorý má v sebe integrovanú nádržku na vodu, čím si nemusíte za sebou ťahať vodu v extra vedre. Mop je vybavený obojstranným otočným umývacím návlekom, ktorý jednoducho môžete po čistení hodiť do pračky. 1.2 Spray Max odstráni viac než 99 % baktérií a vírusov, bez toho aby ste použili zbytočné chemikálie. Ak preferujete klasiku – set mopu s vedrom, vyskúšajte Vileda TURBO, disponujúci odnímateľnou hlavicou, ktorú môžete jednoducho vyprať v práčke pre čo najhygienickejšie čistenie. Hlavným benefitom oboch produktov sú odnímateľné návleky a hlavice, ktoré môžete používať znova ako nové, s minimom odpadu.

Neplytvajte

Veľmi veľa ľudí zvykne púšťať poloprázdne práčky či umývačky riadu, čím výrazne plytvá vodou. Preto vždy vyčkajte, až budete mať dostatočne zaplnené oba spotrebiče. Ak máte možnosť nechať vysušiť bielizeň na čerstvom vzduchu, využite to a sušičku použite až cez zimu.

Preferujte minimalizmus

Čím menej vecí vlastníte, tým sa vám bude aj upratovať lepšie a ľahšie. Každá vec by mala mať svoje miesto, ideálne niekde v skrini alebo na poličke, pretože neexistuje nič horšie pri upratovaní, než keď musíte stále presúvať veci z jednej strany na druhú.

Jedno pravidlo na koniec

Menej znamená niekedy viac. Aplikujte doporučené dávky zakúpených prípravkov, pracích práškov a saponátov a používajte odmerku. Správne dávky zaručujú najvyššiu účinnosť a zároveň, nevypúšťajú do odpadovej vody zbytočne viac chemikálií.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokMarián Čekovský žiari v kinách vďaka českej komédii Večierok, podstúpil kvôli nej nečakanú zmenu
Ďalší článokAj vás trápi zápal močových ciest? Dodržujte toto!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.