Ruska Tatyana Parantchuk šije tieto originálne veľkonočné zajace

Tatyana Parantchuk
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Veľká noc je za dverami a k nej neodmysliteľne patrí očarujúca výzdoba. Máte už pripravené všetky dekorácie? Pokiaľ ešte nie, nechajte sa inšpirovať týmito originálnymi zajacmi. Šije ich šikovná Ruska Tatyana Parantchuk.

Tatyana Parantchuk pochádza z Tolyatti v Rusku a šije takúto netradičnú veľkonočnú výzdobu! Rozkošné zajace v rôznych farbách vyzdobila naozaj hravo. Vyrobila ich v štýle kúskov zeleniny – mrkva, kapusta či cvikla. Tiež nezabudla na množstvo detailov v podobe gombíkov, výšiviek a oblečenia.

Veľká noc a zajac

Veľkonočný zajac má pravdepodobne pôvod v pohanských rituáloch oslavujúcich príchod jari a symbolizuje chudobu, skromnosť a pokoru. Už v gréckej, egyptskej a čínskej kultúre bol symbolom pohlavnej aktivity, šťastia, plynúceho času, krátkosti života a bol zasvätený bohyniam jari a plodnosti. Podľa ľudového vysvetlenia zajac nikdy nespí. Nemá očné viečka a aj počas spánku sa zdá, že otáča oči nahor. V Biblii je zaradený medzi stvorenia „maličké na Zemi a múdrejšie nad mudrcov“.

Zdroj foto: www.livemaster.com/smallplushjoy

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDetektívka Cari Mora: Od autora legendárnej knihy Mlčanie jahniat
Ďalší článokJe dlhodobý vzťah určitý stereotyp, ktorý nás „drží nad vodou“?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.