Ruska Tatyana Parantchuk šije tieto originálne veľkonočné zajace

Tatyana Parantchuk

Veľká noc je za dverami a k nej neodmysliteľne patrí očarujúca výzdoba. Máte už pripravené všetky dekorácie? Pokiaľ ešte nie, nechajte sa inšpirovať týmito originálnymi zajacmi. Šije ich šikovná Ruska Tatyana Parantchuk.

Tatyana Parantchuk pochádza z Tolyatti v Rusku a šije takúto netradičnú veľkonočnú výzdobu! Rozkošné zajace v rôznych farbách vyzdobila naozaj hravo. Vyrobila ich v štýle kúskov zeleniny – mrkva, kapusta či cvikla. Tiež nezabudla na množstvo detailov v podobe gombíkov, výšiviek a oblečenia.

Veľká noc a zajac

Veľkonočný zajac má pravdepodobne pôvod v pohanských rituáloch oslavujúcich príchod jari a symbolizuje chudobu, skromnosť a pokoru. Už v gréckej, egyptskej a čínskej kultúre bol symbolom pohlavnej aktivity, šťastia, plynúceho času, krátkosti života a bol zasvätený bohyniam jari a plodnosti. Podľa ľudového vysvetlenia zajac nikdy nespí. Nemá očné viečka a aj počas spánku sa zdá, že otáča oči nahor. V Biblii je zaradený medzi stvorenia „maličké na Zemi a múdrejšie nad mudrcov“.

Zdroj foto: www.livemaster.com/smallplushjoy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.