Detektívka Cari Mora: Od autora legendárnej knihy Mlčanie jahniat

cari mora
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Príbeh o mladej žene menom Cari Mora, ktorá utiekla pred vojnou v rodnej Kolumbii do USA a pod dohľadom imigračného úradu žije na dočasné povolenie v Miami. Ani len nemá tušenia, čo sa skrýva pod domom, o ktorý sa stará…

Mlčanie jahniat a Hannibal Lecter. Študentka akadémie FBI a bývalý psychiater. Kultová kniha a podľa nej nakrútený špičkový film. Autor tohto príbehu Thomas Harris prichádza s novým románom o zle, nenásytnosti a temných obsesiách. Je tu novinka Cari Mora, vychádza vo vydavateľstve Ikar.

Pod vilou na morskom pobreží Miami Beach leží zlatý poklad drogového kartelu v hodnote dvadsaťpäť miliónov dolárov. Dlhé roky po ňom sliedia muži, ktorých vedie Hans-Peter Schneider, zvrhlý sadista. Živí sa zohavovaním mladých dievčat pre bohatých klientov.

Cari Mora utiekla pred násilím a brutalitou z rodnej Kolumbie a vo vile na pobreží pracuje ako gazdiná. V Miami žije iba s dočasným ochranným štatútom, ktorý jej imigračný úrad môže kedykoľvek odobrať. Krásna, vojnou poznačená Cari Mora predstavuje pre Schneidera lukratívnu korisť, no po tom, ako narazí na zlato, aj vážnu prekážku. Dievčina však dobre pozná zásady prežitia v nehostinných podmienkach. Jej vlastná minulosť ju predurčila na nerovný boj.

V zákutiach mužskej žiadostivosti a ženského pudu sebazáchovy striehnu monštrá. Za posledných sto rokov sa nenašiel autor, ktorý by ich priviedol k životu presvedčivejšie než Thomas Harris.

Cari Mora, jeho šiesty román, je dlho očakávaný návrat americkej spisovateľskej legendy. Majstrovsky napísaná, svižná a napínavá detektívka. Niekoľko paralelne sa odohrávajúcich príbehov a miestami drsné kúsky úchyláka – hlavného zlosyna… napokon, od autora Hannibala ani nemôžeme očakávať selanku.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Thomas Harris je autorom piatich románov a jeho vari najznámejšou kreáciou je postava Hannibala Lectera. Všetky jeho knihy sa stali predlohou pre filmy. Snímka Mlčanie jahniat získala piatich Oscarov a bol to iba tretí film v histórii, ktorý dostal Cenu Akadémie vo všetkých hlavných kategóriách. Na začiatku kariéry Harris písal články o zločine v Spojených štátoch a Mexiku, pracoval aj ako reportér a editor tlačovej agentúry Associated Press v New Yorku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko prekonať strach z odmietnutia?
Ďalší článokRuska Tatyana Parantchuk šije tieto originálne veľkonočné zajace
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.