Ako prekonať strach z odmietnutia?

strach z odmietnutia
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte pocit kedy si myslíte, že by vás odmietol aj mlčanlivý mních? Dokonca ste zažili v minulosti moment kedy vás niekto odpálil ako granát? Odmietajú vás aj napriek tomu, že sa snažíte byť na ľudí milá alebo priateľská?

Nerobte paniku! Možno to nie je vami a stačí iba malá zmena, ktorú ak absolvujete môžete byť úspešná. Nebojte sa nie ste odsúdená na pobyt v samotke! Vedeli ste o tom, že nie ste jediná, ktorá sa bojí odmietnutia? Ak nie, už viete.

Zmeňte myslenie!

Namiesto toho, aby ste v každom videli Lorda Voldemorta sa pokúste trochu zmeniť pohľad na veci. Snažte sa namiesto toho pána bez nosa vidieť niekoho príjemnejšieho. Možno by ste si mohli predstaviť vášho obľúbeného hrdinu či nejakú prívetivú osobu. A ak by ste aj Voldemorta raz za čas videli, nemáte sa čoho báť. Vy ste predsa Harry Potter a ten je silnejší. Nevyhral predsa on ten boj, ktorý sa tiahol toľké roky? Nechcete byť aj vy Harry, ktorý zvíťazil? Som si istá, že áno. Strach z odmietnutia bude pre vás čím ďalej tým menší.

Keď prvá zmena nezaberie, druhá zaberie určite!

Zmenili ste myslenie, ale stále máte strach? Pokus číslo jeden nevyšiel? Nevadí! Stále máte druhú šancu. Ak nepomôže zmeniť pohľad, zmeňte objekty vášho záujmu! Zatúžili ste po mužovi s vysokým IQ či hlbokým charizmatickým hlasom alebo vás snáď upútal niekto podobný Alanovi Delonovi? Na tom naozaj nezáleží! Všetko je iba o vás! Viete v čom spočíva táto druhá rada? Nazvime ju pokus omyl! Choďte do toho. Pokúste sa zaujímať o niekoho kto vás očaril! Vyskúšate, nevyjde to a idete ďalej. Takže pokus číslo jeden nevyšiel a čo ide po jednotke? Dvojka! Pokus číslo dva tiež nemusí vyjsť a čo tak ísť ďalej. Možno je pravda, že sa dostanete k stovke, ale verte nič nejde len tak. Myslíte si, že sa z vajcia vyliahne kuriatko za niekoľko minút?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokDuševná hygiena či návšteva u psychológa?
Ďalší článokDetektívka Cari Mora: Od autora legendárnej knihy Mlčanie jahniat
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.