Ste nahnevaná? Jednoducho utečte!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte ten stav, kedy vás vytočí aj voda kvapkajúca z kohútika? Dokonca ste si všimli, že chladnička chrčí o trochu hlasnejšie ako obyčajne a vy máte chuť zobrať do ruky hasák a urobiť s ním dieru do dvierok? Nezaujala vás dokonca ani sezónna zľava v obchode s oblečením? Nedeje sa s vami niečo? Za normálnych okolností by ste sa predsa aspoň pozreli či náhodou nezlacnela tá bunda, ktorú ste predtým chceli a teraz čo? Jednoznačne sa niečo deje! Dávajte si pozor, musíte to vyriešiť!

Odhaľte príčinu vášho hnevu

Je na vine partner, prostredie v práci alebo problémy doma? Je na vás toho príliš? Z každého rohu číha nový nepriateľ a vy ste stále hlbšie zaborená v pohyblivom piesku? Nemali by ste dlhšie čakať ale konať! Stresové obdobie zvláda každý odlišne. Niektorí sa začnú utápať v depresií, niektorí toto obdobie prehliadajú a iní sú zase nahnevaní a zlí na ľudí. Nezáleží na tom, ktorý typ osoby ste! Útek pomôže každému.

A vraj sa útekom nič nevyrieši

Útek je len „synonymum“ rôznych slov. Môžu to byť pre vás napríklad slová ako oddych, úľava, pokoj alebo šťastie. Ak chcete, aby vaša depresia od vás odišla tak rýchlo ako prišla, utečte. Síce sa hovorí, že útekom sa nič nevyrieši, ale v mnohých prípadoch to nie je tak celkom pravda. Skúste si to vziať z vášho pohľadu. Čo ak nie je príčinou vášho hnevu okolie, ale práve vy sama. A tie elementy vo vašom okolí ako sú partner, práca či problémy v rodine, naozaj nie sú príčinou vášho hnevu. Sú len spojivom, ktoré ste si vy sami vytvorili. Hľadáte v nich príčinu vášho hnevu, ktorá je v konečnom dôsledku len vo vás. Keby ste možno na chvíľu zmenili váš pohľad na vec a prístup, všetko by bolo inak! Ako to však dosiahnuť? Áno presne tak! Spomínaným útekom. Pretože vy neutekáte pred problémami, ale utekáte aby ste ich vyriešili!

Choďte na miesto, ktoré sa bude páčiť hlavne vám

Túžite po vode, piesku alebo vás láka skalnatá výšina, pohľad na rozmanitú krajinu či túžite snáď po inej kráse tohto sveta? Nebojte sa a utečte. Zbaľte si kufor, tašku alebo choďte len tak. Naštartujte auto, kúpte si letenku alebo spravte čokoľvek, čo chcete. Zmiznite preč ako sneh po príchode teplého frontu a zažite niečo nové. Užívajte si nové prostredie, krásny výhľad na Tatry alebo skočte padákom! Je to iba na vás. Stačí sa iba rozhodnúť pre zmenu a život. Načo by sme mali žiť dlhý život, keby sme nemali robiť nič bláznivé alebo spontánne?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSúťaž ukončená: Vyhrajte masážne sviečky od novej prírodnej kozmetiky Nacomi!
Ďalší článokAko oklamať vek a vyzerať aj s pribúdajúcimi rokmi stále mlado
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.