Sliepka ako z hororu: Čierna až na kosť

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Sliepka z plemena Ayan Cemani je pre svoje atramentové sfarbenie jedinečná. Dokonca aj jej vnútorné orgány a svaly sú čierne. Tento vzácny vták s netypickým sfarbením pochádza z Indonézie. Viete, akú farbu majú jej vajcia?

Ako je vôbec možné, že pôsobí ako z temného hororu? Podľa šĺachtiteľa Cemanskej sliepky – Paula Bradshawa z Greenfire Farms, je tmavá farba spôsobená genetikou.
„Mutácia, produkuje asi desaťkrát toľko melanínu (čierny pigment), ako sa nachádza v bežnom kurati,“ vysvetľuje odborník. Vďaka tajomnému a záhadnému vzhľadu má nálepku zvieraťa z iného sveta. Pred mnohými storočiami na indonézskom ostrove Jáva držali vtákov ako súčasť rituálov. Vyslúžili si duchovný status a tak ich nikdy nejedli. A čudovali by ste sa, ale ich vajcia nie sú čierne. Majú príjemnú krémovú farbu.

čierna sliepkaneskutočná čierna sliepkaSliepka ako z hororu : Čierna až na kosťSliepka ako z hororu : Čierna až na kosťSliepka ako z hororu : Čierna až na kosť

Už aj malé kuriatka sú čierne.

Sliepka ako z hororu : Čierna až na kosť

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBleskový Manu: Postavu mamy čajky nadabovala Kate Winslet
Ďalší článokPrinc Krasoň v kinách bojuje s kliatbou, vďaka ktorej ho milujú všetky ženy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.