Ako schudnúť: 4 tipy na novoročné kilá

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

 

Ukážeme vám ako schudnúť! Nový rok je už v plnom prúde a vy ste sa ešte nedokopali do fitnescentra či k zmene jedálnička? Takto však môžete každý deň márne sledovať display na váhe a dúfať, že sa zjaví to vytúžené číslo. Všetko sa totiž začína vo vašej hlave! 

Nezáleží na tom, koľko cvičebných a stravovacích plánov ste si zostavili, musíte presvedčiť aj vašu vôľu. Skúste naše triky a zbavte sa kíl raz a navždy! Viete, ako schudnúť? Čítajte nasledujúce riadky…

1. Zostavte si svoj plán

Vytvorte si plán, v ktorom si určíte všetky ciele a to, ako často budete cvičiť. Ten si vylepte na viditeľné miesto (napr. na chladničku) aby ste si každý deň pripomínali, čo je dovolené a čo nie. Pre lepšiu motiváciu si k nemu pripnite svoju starú fotku, kde máte o pár kíl menej alebo dopomôžte vylepšením svojej figúry vo photoshope pre motiváciu. Nezabudnite si pravidelne zaznamenávať koľko centimetrov vám ubudlo (či nebodaj pribudlo), čo ste jedli a či ste pravidelne cvičili.

2. V noci sa nepribližujte k chladničke

To, že nočné nájazdy na chladničku dokážu pošramotiť nejedno predsavzatie je fakt. Ale tiež sa nenechajte odstrašiť mýtom, že po 5-tej nemôžete jesť. Aby ste totiž zabránili priberaniu, stačí nejesť 2 až 3 hodiny predtým, než si ľahnete do postele. Ideálne je namiešať si na večeru bielkoviny. Sacharidov sa na večer radšej vzdajte.

3. Vhodná strava

Neplatí, čím menšie porcie, tým skôr schudnete. Dôležitý je obsah toho, čo zjete. Veľké množstvo sacharidov nemusí mať dobrý vplyv na vašu diétu, pretože vďaka nim máte čoraz väčší pocit hladu. Radšej zvoľte stravu bohatú na proteíny a zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny).

4. Hýbte sa!

Je pravda, že pri chudnutí dôležitejšiu úlohu zohráva strava, no cvičenie a pohyb netreba tiež podceňovať. Je však prvoradé, zvoliť fyzickú aktivitu, ktorá trvá dlhšie ako 30 minút. Až po tomto čase naše telo začne spaľovať kalórie. Potom však treba odolať, pretože náročné cvičenie podporuje chuť do jedla a na sladké.

A už len prehovoriť vašu vôľu a premena vášho tela sa môže začať! Držíme palce!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok6 kozmetických predsavzatí na rok 2022
Ďalší článokNebezpečné puto: Nevydarená lúpež, vražda a jedno zmiznutie
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.